Hľadať

Šesť zlatých víťazstiev na nemeckej DESIGN AWARDS

Šesť zlatých víťazstiev na nemeckej DESIGN AWARDS

Exkluzívny model automobilky Bentley EXP 10 Speed  získal šesť zlatých cien v kategórii doprava, na jednej z najrešpektovanejších dizajnových súťaží na svete German Design Awards.

Nemecká Rada pre dizajn zložená z medzinárodných expertov pôsobiacich v oblasti dizajnu každoročne oceňuje tých najlepších. V oblasti dopravy tentoraz vybrali skvelý model automobilky Bentley – EXP 10 Speed 6 za jeho nadčasový, ikonický dizajn, inteligentné využitie nových materiálov a estetickú dynamiku.

small_1

Expert Johannes Barckmann na margo úspechu modelu povedal: „Návrhári EXP 10 Speed 6 dosiahli fantastickú prezentáciu britskej legendy. Obzvlášť je to viditeľné pri pohľade na interiér. Výplne dverí nie sú potiahnuté kožou, ale namiesto toho sú z vysoko kvalitného dreva. Exteriér reprezentuje progresívny a elegantný dizajn, ktorý charakterizuje klasické auto budúcnosti. EXP 10 Speed 6 je mimoriadne krásny automobil, ktorý dokonale kombinuje estetiku a presnosť – je to, jednoducho, nezameniteľné Bentley. Nemohlo byť vyriešené lepšie.“

small

EXP 10 Speed 6 je britská interpretácia vysoko výkonného dvojmiestneho športového automobilu. Poukazuje na budúce smerovanie luxusu a výkonu s využitím najkvalitnejších materiálov a moderných hybridných technológií. Je to silný, vynikajúci a individuálny koncept.

small_2

Sangyup Lee, zodpovedný za exteriér a dizajn v spoločnosti Bentley, dodal: „EXP 10 Speed 6 bol hlavným predmetom rozhovorov počas tohtoročného autosalónu v Ženeve, ktorý sa konal na začiatku roka. Náš progresívny a inovatívny dizajn – pri zachovaní klasického britského vzhľadu – je absolútne moderný a dynamický.“

Ďalšie modely od Bentley, Flying Spur a Continental GT Speed, tiež získali zvláštne uznanie za nové interiérové a exteriérové prvky.

Filip Fritz
Photos: Bentley Press
www.bentleymotors.com

Mohlo by sa Vám páčiť