Hľadať

Trussardi oslávilo sté narodeniny spolu s BMW

Keď sa spojí elegancia, štýl a luxus….zrodí sa jedinečná limitovaná séria BMW 5 Gran Turismo by Trussardi. Tento automobil nevznikol len tak náhodou. Dve svetové spoločnosti spojili svoju kreativitu, aby vytvorili niečo nové, štýlové a hlavne unikátne. Pri predstave nemeckej precíznosti a detailnosti vo vánku talianskeho vycibreného štýlu vznikol automobil najvyššej kvality.

A pri akej príležitosti sa automobilový producent dal dokopy s vychýrenou módnou značkou? Módny dom Trussardi, založený v roku 1911 v talianskom Bergame Dantem Trussardim, totiž práve v roku 2011 oslávil krásnu storočnicu. Je to presne sto rokov, čo slávne kožené prešívané rukavice uzreli svetlo sveta a teraz sa ich prešperkovaným dizajnom pýši aj vnútrajšok tohto luxusného auta. Jeho  sedadlá sú totiž potiahnuté s rovnakou kožou v béžovej farbe (presnejšie sa táto špeciálna farba nazýva“ Leather Glove Beige“)  s typickým kontrastným stehovaním ako tento módny doplnok. A nie je to jediný ozdobný prvok v interiéri vozidla, ktorý zosobňuje dojem exkluzivity. Logo Trussardi (ktorého symbolom sú anglické chrty) zdobí aj opierky hlavy a stredový tunel. Aj vonkajší vzhľad automobilu prináša dokonalú eleganciu. Jeho nezvyčajná atraktívna farba- hnedá metalíza „Heraldic Brown“  sa mení uhlom dopadajúceho svetla a nanáša sa až v troch vrstvách. S unikátnym vzhľadom automobilu úzko súvisia aj 20-palcové pneumatiky so zliatinovými diskami, ktoré dotvárajú celkový štýl automobilu. O jeho doplnky sa postarali rovnakí profesionáli, akí už sto rokov tvoria v módnej dielni Trussardi. Ich výrobky sú žiarivým príkladom nášivky „Made in Italy“ a okrem produkcie luxusných módnych odevov a doplnkov sa venujú aj dizajnu nábytku, gastronómii (ich meno nesie v Miláne aj známa reštaurácia Ristorente Trussardi Alla Scala a kaviareň Café Trussardi) či modernému umeniu.

Tento skvostný automobil sme mohli vidieť aj na Slovensku, kde ho slávnostne predstavila spoločnosť BMW Group Slovakia. S nápadom priniesť tento model na Slovensko prišiel Product and Price manažér BMW a Mini Matúš Baltazárovič (26), ktorý nám o projekte aj bližšie porozprával.  

Zastupovať exkluzívnu značku akou je BMW chce určite veľa úsilia. Ako by ste opísali imidž tejto značky?
Skutočný imidž vytvárajú ľudia, ktorí majú širokú paletu očakávaní od tej – ktorej značky. Môžem povedať, že BMW je postavené na silných hodnotách, ktoré dokážu prinášať inovácie a líderstvo v oblasti technológií, precíznych detailov vytvárajúcich komfort a zázemie, ktoré prináša týmto automobilom nezameniteľného športového ducha, silu a vysokú stabilitu. V BMW dokonale funguje zladenie dvoch prvkov, človeka a samotného automobilu.

Vďaka vášmu nadšeniu sme si aj na Slovensku mohli pozrieť limitovanú edíciu BMW 5GT by Trussardi. Čo vás najviac nadchlo na tomto projekte?
Hoci pracujem pre nemeckú spoločnosť, mám veľmi blízko k obom svetom Nemecka a Talianska. Čo môže byť fascinujúcejšie ako spojiť dve najsilnejšie značky na svete: Made in Germany a Made in Italy? Spojenie dvoch silných značiek akými sú BMW a Trussardi predpovedá samo o sebe úspech.

Aké má ohlasy vo svete aj na slovenskom trhu? Čo si myslíte o spojení automobilovej s módnou značkou?
V prvom rade sme sa snažili posilniť všeobecné povedomie o značke Trussardi. Už na začiatku tohto projektu sme predpovedali vysoký potenciál tejto spolupráce významného módneho domu a tradičnej nemeckej automobilovej spoločnosti, o čom svedčí aj fakt, že dané vozidlo  BMW radu 5GT by Trussardi už má svojho budúceho majiteľa. Už dávno neplatí, že automobil slúži len na prepravu z bodu A do B. Využívame ho ako doplnok, časť našej osobnosti a záleží nám na tom, ako naše obľúbené autíčko bude vyzerať, fungovať a či sa v ňom budeme cítiť príjemne a možno ho použijeme aj vtedy, keď chceme na niekoho urobiť dojem.

Limitovaná edícia automobilu BMW vznikla na základe osláv výročia módnej značky Trussardi. Ktoré detaily automobile vás najviac oslovili?
Dennodenne sa stretávam s množstvom áut nielen značky BMW, ktorým chýba charizma, duch alebo „to niečo vo vzduchu“. Pri tomto aute sa Vám to nemôže stať, nadchne Vás, upúta pozornosť a doslova pri každom jeho vzhliadnutí Vás opakovane fascinuje. Zaujímavosťou je monochromatické prevedenie interiéru a exteriéru, čo znamená dokonalé zladenie všetkých tónov farieb. Dané vozidlo využíva svoju najväčšiu „zbraň“ a tou je tradičná farba spoločnosti Trussardi – Heraldic Brown a tradičné prešívanie koženého čalúnenia prevzatého z originálnej technológie používanej pri výrobe známych Trussardi rukavíc.

Akým spôsobom sa do projektu zapojila značka Trussardi, prináša pre zákazníka okrem detailného vypracovania automobilu aj iné výhody?
Môžem prezradiť, že momentálne sme v spojení s centrálou spoločnosti Trussardi, kde sa snažíme o exkluzívnu súkromnú návštevu talianskeho módneho domu určenú len pre klienta BMW radu 5GT by Trussardi.

Ako by ste opísali váš vzťah k automobilovému priemyslu, čo vás k nemu priviedlo?
Chlapcom sa buď páčia autá alebo dievčatá. Mne sa zapáčila samolepka auta, ktorú som mal nalepenú na skrinke v detskej izbe. Napokon som prišiel na to, že práve tento svet štyroch kolies ma zaujíma. Všetko, čo sa mi v živote páči, sa točí okolo veľkých či malých, rýchlych či športových, luxusných a drahých, malých a výhodných, skrátka štvorkolesových hračiek nás dospelých. Ako sa hovorí chlap by nikdy nemal požičať svoju ženu, hodinky a auto. Pre mňa osobne automobil predstavuje akúsi časť osobnosti, ktorá dotvára náš vonkajší prejav.

Priniesli ste na Slovensko projekt týkajúci sa aj svetovej talianskej módnej značky. Máte záľubu aj v móde?
Moje nákupne správanie je vo väčšej miere emocionálne a to isté platí aj o móde. Vyberám si štýl, ktorý dokáže ku mne „prehovoriť“. Nie vždy platí, že z obľúbenej značky sa stotožním s celou ponukou.

Chystáte aj do budúcnosti podobné projekty?
Koncern BMW Group zahŕňa značky BMW, Rolls-Royce a MINI, čo určite predpovedá vysokú pravdepodobnosť zaujímavých projektov aj do budúcna.

Veronika Nováková                                                            Photos: BMW Press

www.trussardi.com

www.bmw.sk

Mohlo by sa Vám páčiť