Hľadať

Z pera bratov Grimmovcov

Z pera bratov Grimmovcov

Za horami a kvitnúcimi dolinami, v južnom Nemecku, sa odohral zaujímavý príbeh, v ktorom sa z klasickej manufaktúry na korzety vyvinula veľká nadnárodná korporácia.

Keď zakladatelia Triumphu začali v roku 1886 vyrábať korzety v mestečku Heubach, v nemeckom Würtembersku , začínali s kapitálom dvetisíc zlatých a zamestnávali šesť ľudí. Dnes sa spoločnosť pýši ročným ziskom vo výške 1,6 miliardy dolárov a na celom svete zamestnáva viac ako tridsať tisíc zamestnancov.


Vitajte v novej storočnici!

Žijeme v zaujímavej dobe. V dobe, keď Jean-Paul Gaultier „premenil ženské tvary na smrtonosnú dvojsečnú zbraň“, a na druhej strane odborné výskumy upozorňujú – ženy hazardujú so svojimi najkrajšími zbraňami. Jednoduchá ale neúprosná matematika varuje, jedna zo štyroch žien nosí nesprávnu podprsenku.
Znamenie doby, svet sa neustále a rýchlo mení. Ktorým smerom by sa mal dnes TRIUMPH vydať, keď medzinárodná módna tvorba a produkcia sú dostupnejšie čoraz väčšiemu počtu žien na celom svete?

Za posledných pätnásť rokov sa vplyv Triumphu rozšíril do krajín, akými sú Uruguaj, Kanada, Nový Zéland, Kórea, Srí Lanka a Vietnam. Úchvatné spodné prádlo si podmanilo aj krajiny východnej Európy, s pobočkami v Maďarsku, Poľsku, Českej republike, Slovinsku a Rusku. Továreň s ultramodernou technológiou v thajskom Bangkoku a v Maroku, či nové možnosti v Šanghaji a Pekingu, dokazujú neustálu expanziu.

História a budúcnosť

Prvá továreň v Heubachu poukazuje na romantické časy začiatkov a dodnes je funkčná. Rovnako aj centrála marketingu v Mníchove, položená v náručí prekrásnej bavorskej prírody.
Čas je neúprosný. História prenecháva svoje žezlo budúcnosti. Zaujímavé zmeny určite zasiahnu aj toto „príjemné“ odvetvie.

2002: Spodná bielizeň sa po prvýkrát začala nosiť ako vrchné oblečenie. Tieto dve kategórie oblečenia sa postupne prelínali a stávali sa skoro neodlíšiteľnými.

2003: Návrhári začali už dávno zapracovávať do svojej tvorby kombináciu západných a východných vplyvov, čím vznikli fascinujúce nápady.

2004: Výrobky sú čoraz ľahšie, ale o to trvácnejšie a elastickejšie. A kto vie, možno v roku 2020 si trh podmania podprsenky z úplne recyklovateľných rastlinných vlákien.

2005: Ženy už nechceli nakupovať bielizeň spolu s celotýždenným nákupom v supermarketoch. Pomocou špeciálnych procesov dokázal Triumph zatraktívniť bielizeň arómou ruží, fialiek, iných vôní kvetov, či dokonca čokolády!

2006: Udiala sa ďalšia globalizácia svetových módnych trendov. Nový slogan udáva stratégiu: „Móda a ešte o toľko viac“!

Louise Redknapp a Triumph

Populárna anglická speváčka, modelka, vydavateľka, naj sexi žena posledného desaťročia podľa magazínu FHM, v tomto období reprezentuje značku Triumph. V Londýne sa môžete stretnúť s reklamnými billboardmi tohto známeho výrobcu exkluzívnej spodnej bielizne a s atraktívnou Louise, ktorá poodhalila svoje vnady. Okrem piesní rada predvádza módu a spolu s manželom Jamiem založili Redknapp Publishings, kde vydávajú časopis Icon magazine.

Peter Fritz        Photos: PR Shots – Triumph International

www.triumph.com
www.louise-redknapp.co.uk

www.iconmagazine.co.uk

Mohlo by sa Vám páčiť