Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Adam Pavlovčin a novinka tohto leta? Na Pohode predstaví novú skladbu

- Reklama -

Výnimočný hudobný prejav a výrazná osobnosť. Adam Pavlovčin dnes patrí medzi najhranejších domácich interpretov. A ako to tak vyzerá, nezastaví sa ani v lete. My sme ho ešte predtým stihli vyspovedať, a tak sa v nasledujúcich riadkoch dozviete, ako vznikajú jeho piesne, kde hľadá inšpiráciu, ale aj to, že nebude chýbať na žiadnom festivale. Zavíta napríklad i na obľúbenú Pohodu, kde predstaví novú skladbu v IQOS Bezdymovej zóne.

Rozmanitosť a spolupatričnosť? ADONXS hovorí o tom, ako byť videný a rešpektovaný  

Adam, môžete nám na úvod prezradiť, ako väčšinou vznikajú vaše skladby a kde hľadáte inšpiráciu? 

Môj kreatívny proces je rôznorodý a nemá jednu šablónu. Zväčša hľadám harmonickú progresiu na klavíri, ku ktorej súbežne vzniká improvizáciou aj melodická linka a na záver text. Niekedy práve naopak, zvykne sa mi stať, že počujem nejakú skladbu v obchode alebo v slúchadlách, s ktorou sa mi okamžite asociuje niečo, čo v tom danom momente prežívam, a koncept na text príde vtedy ako prvý. Inokedy zasa vytváram iba topline alebo melodickú linku a text do už vyprodukovaného dema mojich producentov.    

Minulý rok ste vydali debutový album Age of Adonxs a dve skladby z neho sa stali rádiovými hitmi. Čo to pre vás znamená?

Som nesmierne vďačný, že tieto dve skladby dostali toľko priestoru, a to najmä v rádiovom éteri. Keďže boli prvé, bolo to pre mňa kľúčové etablovanie sa na lokálnom hudobnom trhu. Celkovo sa teším z toho, ako bol celý debutový album prijatý, že s ním ľudia rezonujú, chodia na koncerty, spievajú si so mnou a prostredníctvom hudby žijú svoje príbehy. To je pre umelca asi ten najlepší feedback.   

Mal som potrebu odkloniť sa od melancholického a baladového prístupu k tvorbe a práve naopak, prísť s niečím povzbudivým a rytmickejším.

Vieme však o vás, že sa nevenujete len spevu, ale je i tancu a modelingu. Ako potom dokážete skĺbiť všetky tieto aktivity?

Tancu a modelingu sa dnes už nevenujem úplne aktívne, stali sa takou súčasťou aktuálneho balíka, ale spev a hudobná tvorba sú na prvom mieste a majú prioritu. V minulosti tomu tak nebolo vždy a možno som viac tancoval alebo chodil na modelingové kastingy v Miláne. Mám pocit, že ma to do určitej miery vyškolilo a pripravilo práve na tú hudobnú kariéru. Na tanečnú lekciu si vždy rád zájdem, ale dnes už to nie je s profesionálnou ambíciou, skôr ide o oživenie a perspektívne využitie práve na pódiu pri vlastnom koncerte. 

Na čom aktuálne pracujete a na aké novinky sa môžeme tešiť?

Momentálne sa rozbieha festivalová sezóna a spolu s kapelou a producentmi sa pripravujeme na každý jeden z nich. Highlightom môjho leta je Sziget Festival v Budapešti, ktorý privíta hviezdy ako Florence and The Machine, Billie Eilish či Imagine Dragons a ja sa nesmierne teším na túto príležitosť a skúsenosť. Popritom trávim pomerne veľa času v bratislavskom štúdiu LVGNC, kde vznikajú ďalšie nové demá/skladby, zatiaľ iba do „šuplíka“, ako to ja nazývam, a pracuje sa pomaličky aj na slovenskej tvorbe. (smiech)

Ale navyše o vás vieme ešte jednu zaujímavú vec a to veľmi aktuálnu. Vytvorili ste originálnu skladbu pri príležitosti uvedenia limitovanej edície IQOS ILUMA WE. Ako ste pristupovali k tejto výzve a čím vás zaujala?

Tak ako pri každej spolupráci, vždy sa snažím vcítiť sa do konceptu a predstavy klienta a zároveň ho doplniť o svoju víziu daného produktu. Pri limitovanej edícii IQOS ILUMA WE som mal rozhodne potrebu odkloniť sa od melancholického a baladového prístupu k tvorbe a práve naopak, prísť s niečím povzbudivým a rytmickejším. Koniec koncov, rovnako to cítili aj dospelí používatelia, ktorí hlasovali v ankete.      

A čo potom hovoríte na víziu limitovanej edície?

Koreňom tejto limitovanej edície je pre mňa pocit patriť do diania, byť jeho súčasťou, či už je to pri tvorbe, alebo pri oslave filmu či hudby. Sám naplno rozumiem pocitu alebo potrebe byť videný a rešpektovaný a táto edícia sa rozhodne nesie aj v tomto duchu.  

Hovoríme o diverzite a spolupatričnosti. Aký význam majú pre vás?

Myslím, že v posledných pár rokoch sa tieto slová dostali do popredia a určite sa mi obe asociujú s pozitívnou konotáciou. Diverzitu by som dnes preformuloval ako realistické vykreslenie skutočnosti a priestor, ktorý sa nevyhradzuje možnostiam, zatiaľ čo spolupatričnosť ako solidarita a empatický prístup medzi ľuďmi, ktorý je tak veľmi dôležitý.   

Pri príležitosti uvedenia exkluzívnej limitovanej edície IQOS ILUMA WE u nás a v Českej republike vytvorila spoločnosť ADONXS originálnu pieseň. A práve obsah tejto piesne ovplyvnili aj používatelia IQOS.

Kto je Adam Pavlovčin?

Slovenský spevák, skladateľ, model a tanečník. Hovorí si aj ADONXS. Vyštudoval British and Irish Modern Music Institute v Londýne, kde tiež pôsobil. Počas pandémie sa vrátil do Prahy, v roku 2021 sa stal víťazom česko-slovenskej SuperStar a to mu výrazne zmenilo život. Otvorili sa mu dvere do sveta šoubiznisu. Za rok 2022 získal ocenenie Objav roka a Spevák roka v Hudobných cenách Európy2. V tom istom roku vydal autorský debutový album Age of Adonxs, z ktorého sa piesne „Moving On“ a „Game“ držali niekoľko týždňov na prvom mieste v rádiovom éteri, a stali sa tak najhranejšími skladbami slovenského interpreta v rádiovom vysielaní.

Aká je novinka tohto leta?
Limitovaná edícia IQOS ILUMA WE

Farebnosť limitovanej edície ilustruje rozmanitosť, ale aj jednotu a spolupatričnosť komunity dospelých na celom svete, ktorí prestali fajčiť a prešli na túto bezdymovú alternatívu. Limitovaná edícia IQOS ILUMA WE bude exkluzívne uvedená na trh v IQOS Bezdymovej zóne na festivale Pohoda. Tam si ju budú môcť dospelí fajčiari a dospelí užívatelia zakúpiť v predstihu. V predajniach IQOS bude k dispozícii od 10. júla 2023 a to v troch verziách – IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA a kompaktný univerzálny prístroj IQOS ILUMA ONE. Dospelí používatelia si tak môžu vybrať tú, ktorá najlepšie vyhovuje ich potrebám a preferenciám.

IQOS ILUMA je zariadenie na nahrievanie tabaku využívajúce revolučnú technológiu indukčného ohrevu bez nahrievacej čepele a potreby čistenia. Pri jeho používaní vzniká aerosól, ktorý obsahuje výrazne menej škodlivín ako cigaretový dym.

 *Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

Zdroj fotografií: PMI

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -