Autentické príbehy, nadčasové témy

Ako si doma upracete, tak sa tam budete cítiť

- Reklama -

S nástupom jari sa blíži čas jarného upratovania. Toto ročné obdobie sa nesie v duchu nových začiatkov, a preto je ideálne na revitalizáciu našich domovov. Moderné prístupy k jarnému upratovaniu zdôrazňujú najmä využitie priestoru a organizáciu vecí. Ponúkame preto praktické tipy a inovatívne prístupy k jarnému upratovaniu. Inšpirujte sa napríklad dômyselnými úložnými systémami z ASKO – NÁBYTOK.

Maximalizácia priestoru s úložnými systémami

Využitie priestoru je zásadným krokom pri organizácii vecí. Najnovšie trendy v upratovaní zdôrazňujú praktickosť a estetiku. „Úložné systémy, ako sú modulárne skrine, poličky a šuplíky, umožňujú efektívne využitie každého kúska priestoru. Vďaka nim môžete optimalizovať usporiadanie a udržať vaše veci organizované a ľahko prístupné,“ hovorí Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO – NÁBYTOK. Mnoho ľudí sa tiež obracia k myšlienke „menej je viac“ a znižuje množstvo nepotrebných vecí. Vďaka tomu sa domácnosť stáva prehľadnejšou a čistejšou. Vytváranie priestoru pre veci, ktoré skutočne používate a milujete, je cestou k pokojnému a harmonickému domovu.

Upratovanie pre pokoj

„K väčšiemu upratovaniu určite patrí umývanie okien alebo raz za tri mesiace čistenia práčky. V každom prípade nerobím všetko naraz, toho veľkého mamuta je jednoducho treba rozporcovať, aby sme sa z toho nezbláznili,“ radí Kateřina Brožová, úspešná upratovacia blogerka a dodáva: „Mne vôbec nevadí, že akékoľvek veľké upratovanie mi trvá napríklad niekoľko týždňov, keď je vonku pekne, ideme radšej s deťmi na výlet.“ Kateřina totiž vyznáva filozofiu splniť každý deň aspoň malú úlohu, čo vo finále ušetrí čas aj energiu. Aj keď pripúšťa, že mnoho jej sledujúcich jednoducho chce mať hotovo všetko naraz. Kateřina Brožová si rozhodne nevyberá nábytok a doplnky s ohľadom na to, ako sa jej budú udržiavať, miluje svetlé farby a má dokonca bielu sedačku.

Eko-upratovanie

V dnešnej dobe rastie dôraz na ekologický prístup k upratovaniu. Odpadky sú recyklované a používanie šetrných čistiacich prostriedkov je bežnou praxou. S použitím prírodných čistiacich prostriedkov a recyklovateľných úložných riešení môžete tiež prispieť k ochrane životného prostredia. Nechajte sa preto inšpirovať Katarínou, ktorá pracuje len so štyrmi základnými látkami: jedlou sódou, bielym octom, kyselinou citrónovou a peroxidom vodíka. „Naozaj nemám v komore schované iné čistiace prostriedky, nemohla by som natáčať videá s tým, že mi niečo funguje a nebola to pravda,“, uzatvára Kateřina Brožová v rozhovore pre ASKO – NÁBYTOK.

-PR článok-

Titulná foto ilustračná, zdroj: Unsplash

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -