Autentické príbehy, nadčasové témy

Biela, ktorá nikdy neomrzí? V kuchyni má svoje miesto

- Reklama -

Kuchyňa je miestom v dome či byte, kde sa stretáva celá rodina. Miesto, kde často vítate svojich známych a priateľov. Je to také srdce domova, kde pripravujete nielen jedlo, ale trávite spolu výraznú časť vášho času.

Snom každej gazdinej je mať priestrannú kuchyňu, zariadenú podľa svojho štýlu so všetkými spotrebičmi, pomôckami a vymoženosťami, ktoré do kuchyne neodmysliteľne patria. Farba je však dominantna, ktorá udáva celej kuchyni tón, ktorá jej dáva štýl a ktorá ju môže aj vizuálne “zničiť”. Už niekoľko rokov siahajú ľudia po bielej farbe a to nielen pri kuchyni. Biela je top farbou, ktorou nemôžete nič pokaziť a navyše sa k nej hodí všetko. A tak môžete kombinovať a vymýšľať rôzne doplnky a nemusíte sa báť aj väčších experimentov.

Pozrite si s nami kuchyne v bielom šate, ktoré vás inšpirujú a pri zariaďovaní tej vašej možno využijete zopár tipov.

Biela nemusí byť vôbec fádna, ak zvolíte vhodný obklad. A rovnako sa nemusíte báť a siahnuť opäť po bielej farbe. Obklady môžu byť štruktúrované, jednoduché, kombinované, môžete do nich vložiť aj nejaké ďalšie prvky – skombinovať niekoľko druhov. Ak zvolíte tmavý obklad k bielej kuchynskej linke, získate elegantný vzhľad. Ak doplníte bielu zlatou, navyše dosiahnete luxusný dizajn. Často je to už len o maličkostiach, ktorými dokážete kuchyňu priviesť do absolútnej dokonalosti.

Biely obklad do Bielej kuchyne? Prečo nie…stačí vybrať vhodný tvar a nebáť sa aj nejakých experimentov.

Doplnky, ktorými kuchyňu doplníte, môžete poňať rôzne. Od ratanových košíkov až po elegatné misy, dózy a vázy.

Originálny kuchynský kútik v bielej nie je nuda. Musíte len vedieť, ako na to!

Ak veľa varíte, tak sa nebojte investovať do kvalitného sporáka. A ak si zvolíte naozaj dizajnérsky kus, tak už nič iné vám v kuchyni nebude chýbať…takmer! Naozaj pekný kus posunie vašu kuchyňu na iný level. Ak si zvolíte širší sporák s viacerými horákmi či platňami, tak sa vám bude jedlo pripravovať o niečo pohodlnejšie. Naraz pripravíte niekoľko chodov a nemusíte čakať, kým dovaríte vaše prvé jedlo. Tí, ktorí radi pripravujú pohostenie a radi varia, určite vedia, o čom píšeme.

Bielu môžete kombinovať vynikajúco s drevom, s dubovým dekórom alebo imitáciou dreva. OBľúbeným materiálom je čoraz viac aj Ratan a výplet z neho.

Biela kuchyňa môže byť jednoduchá, moderná, elegantná, minimalistická, vidiecka, rustikálna, v štýle romantického Anglicka. Môžete si zvoliť industriálny štýl doplnený kovovými prvkami, odhalenou tehlou alebo priznaným betónom, môžete siahnuť po škandinávskom motíve, prípadne doplniť nejaké kožušiny, vankúše a zaujímavé spotrebiče, napríklad aj retro chladničky, vínne chladničky, originálne ostrovčeky či barové pulty. Nezabudnite ešte na jednu dôležitú vec a tou sú čerstvé kvety a izbové rastliny.

NIekto má rád čisté línie a uprednostní skrinky, do ktorých môže schovať všetky hrnce, panvice a nádoby. Naopak, niekomu sterilná kuchyňa nevyhovuje a chce v nej žiť. Nevýhodou je určite upratovanie, ktoré je pri takomto type kuchyne náročnejšie na čas.

Vybrali ste si dnes svojho favorita? Nabudúce sa pozrieme na kúpeľne.

Pripravila Martina Baumann, zdroj fotografií: UNSPLASH

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -