Autentické príbehy, nadčasové témy

Fenomenálny huslista Filip Jančík a jeho inšpirácia

- Reklama -

Ak si myslíte, že husle sú ako hudobný nástroj nemoderné, Filip Jančík vás presvedčí o opaku. Fenomenálny huslista, ktorý napriek svojmu mladému veku spolupracuje s množstvom svetových producentov a interpretov (medzi inými napríklad Avril Lavigne či Karel Gott), dokáže svojimi predstaveniami strhnúť publikum a vyslúžiť si nadšené reakcie.

Ktorá cesta bola vo vašom živote najinšpiratívnejšia?

„Celý môj život je inšpiratívny. Myslím, že som stále na ceste, dokonca na jej začiatku. Inšpirujem sa každý deň, skúsenosťami, zlyhaniami či úspechmi. Každý neúspech ma dokáže nakopnúť do ďalšej práce a úspech ma dokáže inšpirovať k ďalšiemu dobrodružstvu. 

Jedným takýmto úspechom a inšpiráciou bola aj spolupráca s Avril Lavigne či Karlom Gottom. Obe tieto spolupráce prišli veľmi nečakane, i keď boli vytúžené. Príležitosť väčšinou prichádza vtedy, keď ju najmenej čakáme, preto sa jej treba chopiť a byť vždy pripravený, ako by bol náš najväčší deň práve dnes.

Spolupráca s Avril Lavigne prišla náhodne počas mojej cesty v USA. Z pasie som sa na pár minút s husľami pridal k pouličným hudobníkom. Vtom ma počula žena pracujúca v manažmente agentúry, ktorá zastupovala Avril Lavigne.

Neskôr som spolu s Avril Lavigne otváral špeciálne olympijské hry v roku 2015, a to na štadióne v Los Angeles pred viac ako 50 000 divákmi. Stále mám pocit, že sa nachádzam na začiatku mojej cesty a kariéry, preto sa teším z každého úspechu.

Jedným z veľmi motivujúcich momentov v mojom živote bol moment, keď sa trikrát vypredal môj koncert na Bratislavskom hrade v roku 2019. Bol to úžasný pocit, pretože tam len pár mesiacov predo mnou vystupoval spevák Sting. Vypredať tri koncerty preto bola pre mňa odmena za roky práce. Rád však inšpirujem a motivujem svoje okolie, fanúšikov a návštevníkov mojich koncertov. Je krásne, ak môžete niekomu vyčariť úsmev na tvári, či inšpirovať ho – možno aj k zmene života, či napríklad ku hre na hudobný nástroj. 

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -