Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Jaguar Land Rover testuje digitálny dodávateľský reťazec pre kožu do interiérov

- Reklama -

Hoci hľadáme nový život vo hviezdach, naša planéta je jedinou istotou života, ktorú máme. Udržateľnosť je pre Jaguar Land Rover jasnou témou rozvoja a automobilka podniká skutočne odvážne a inovatívne. Zásadným krokom k tomu, aby dosiahla nulové uhlíkové emisie naprieč svojim dodávateľským a výrobným procesom do roku 2039. Zároveň dokazuje, že ochrana životného prostredia, komfort luxusných vozidiel a precízne spracovanie materiálov sú témy, ktoré sú vzájomne previazané.

Interiér, ktorému môžete dôverovať
Vo svojom úsilí spraviť svoj dodávateľský reťazec kože výrazne udržateľnejším, sa automobilka rozhodla spolupracovať s priekopníkmi vo viacerých naviazaných oblastiach. Ich partnermi v projekte sú spoločnosti Circulor, Bridge of Weir Leather Company a University of Nottingham. Automobilka nedávno oznámila, že ich spoločná snaha bola korunovaná vytvorením postupov postavených na technológii blockchain. Postupy umožňujú sledovanie cesty surovej kože od farmy až po hotový výrobok.

Do systému, ktorý sleduje celý proces a vytvára tak akúsi digitálnu dvojičku použitej kože, je zapojené monitorovanie cez GPS, biometriu i QR kódy. To dáva celému procesu veľkú spoľahlivosť a transparentnosť. Práve firma Circulor, je odborníkom na spoľahlivú sledovateľnosť výrobných, spracovateľských a recyklačných procesov a týmto systémom ponúka podrobný pohľad na inak nekontrolovateľné časti procesu

Cely proces vytvára akúsi „digitálnu dvojičku“ použitej kože prostredníctvom GPS, biometrie a QR kódov.

Koža, ktorá sa pre potreby značky Jaguar Land Rover (ďalej JLR) získava z fariem, ktorých činnosťou nedochádza k odlesňovaniu a na ktorých sa dobytok kŕmi trávou, je týmto systémom sledovaná celý čas. Po jej získaní je možné detailne mapovať celý reťazec spracovania. Tento inovatívny postup umožní produkovať kožu, ktorá má nízku uhlíkovú stopu a tiež je možné takýto proces spracovania neustále vylepšovať na základe získaných dát. Automobilka sa zaviazala k minimálnemu environmentálnemu a etickému dopadu svojich produktov a rozhodne to nezostalo iba pri slovných záväzkoch.

Práve moderné technológie a postupy jej umožňujú zabezpečiť transparentnú udržateľnosť výroby kože do interiérov svojich vozidiel.V ponuke JLR sa okrem etickejšie a udržateľnejšie produkovanej kože nachádzajú aj možnosti prémiových textilných interiérov, vytvorených z prírodných vlákien eukalyptu, tak ako to je v prípade Range Rover Evoque. Automobilka tiež ponúka interiér v ktorom je použitý materiál Kvadrat – zmes kvalitnej vlny kombinovanej so syntetickým semišom vyrobeným z recyklovaných plastových fliaš. Tkanina Kvadrat je momentálne dostupná pre modely Evoque, Range Rover Velar a plne elektrický Jaguar I-PACE.

Moderný luxus, ktorý nezaťažuje našu planétu
Budúcnosť vozidiel Jaguar Land Rover je založená na elektrifikácii modelov a prémiovosti, ktorá nie je a nebude záťažou pre planétu. Naopak, koncern veľkým úsilím a otvorenou mysľou hľadá moderné etické a udržateľné riešenia na pohon, materiály aj celý výrobný proces. Krok spojenia sa so špecializovanými firmami, vládnou iniciatívou Innovate a univerzitou, pri sledovaní dodávateľského reťazca kože, je toho jasným dôkazom. Mimochodom, ide o svetovo unikátny prístup.

Vozidlá Jaguar Land Rover tak budú i naďalej stelesnením výkonu, pohodlia a luxusu s minimálnou záťažou životného prostredia.

Predaj a servisné stredisko T.O.P. AUTO PREMIUM v Bratislave.

O budúcnosti aj súčasnosti skutočne prémiových vozidiel Jaguar Land Rover sa s vami radi porozprávame osobne, v našom showroome T.O.P. AUTO PREMIUM na Rožňavskej 30 v Bratislave.

Spoločnosť T.O.P. AUTO PREMIUM a.s. je najväčším a najskúsenejším predajcom a servisným strediskom automobilov Jaguar Land Rover v Slovenskej republike. Príďte sa presvedčiť osobne.

Foto: T.O.P. AUTO PREMIUM, Unsplash

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -