Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Keď sa z práce stane záľuba. Na Mauríciuse vyrába exkluzívny rum

- Reklama -

Jiří Ragan, na ostrove Maurítius známy ako Mr. George, podniká so svojou manželkou. Práve tu vyrábajú exkluzívny rum.

Finančník, ktorý pracoval pre luxemburskú banku a venoval sa najmä VIP klientom. Neskôr pracoval aj v spoločnosti Volvo Finacial Services a taktiež mal aj svojich vlastných klientov. Stále sa jeho profesný život točil okolo financií a pôžičiek. Jiří Ragan si dnes so svojou manželkou píše svoj vlastný biznis príbeh na ostrove Maurícius, ktorý začal pred 12 rokmi.

Jiří Ragan so svojou manželkou

Všetko sa to začalo v roku 2010, keď pre svojho vtedajšieho klienta vybavoval „private equity“. To ho zaviedlo na onen zelený ostrov plný nových vôní, chutí a nečakaného dobrodružstva. Pôvodne malo ísť o bežný, krátky pracovný pobyt v rámci jeho práce finančníka. No na koniec z toho bolo skoro osem rokov pobytu a práce na ostrove, ktorý je pre mnohých synonymom raja. Teraz sa sem vracia len za účelom výroby, teda blendovania svojej privátnej značky, kde je nielen majiteľom, ale aj master blendrom.

Maurícius má podľa Ragana strategickú polohu v rámci finančných služieb v Afrike, ale zároveň ide o veľmi bezpečné miesto z hľadiska života či bankovníctva. Ľudia tu pracujú srdcom, sú zapálení pre to, čo robia. „Založiť si tu firmu je v podstate dosť jednoduché, ak dodržujete pokyny miestnej vlády a poskytnete všetky potrebné dokumenty,“ hovorí a tiež priznáva, že administratívna tu je značná, a tak v rámci vybavovania akýchkoľvek súhlasov či potvrdení sa treba obrniť dávkou trpezlivosti. Ako s úsmevom hovorí: „Ide tu všetko ako v Európe, len tu trochu inak plynie čas.“ Podľa neho je veľmi dôležité mať zvolenú správnu manažment firmu, ktorá so všetkou administratívou pomáha.

Keď sme získali prvú zlatú medailu na mauricíjskom festivale rumu, tak už vedeli, že to myslíme vážne a vyrábame alkohol najvyššej kvality.

Tento exotický ostrov je známy svojim rumom a český finančník práve na takomto mieste mohol pôsobiť neobvykle. „Áno, Maurícius poznáme všetci aj vďaka skvelému rumu. Pochádzam z Česka a mohli ma vnímať, že som niekto, kto nevie, o čom hovorí,“ opisuje začiatky výroby rumu Ragan, pričom nezabúda ani na to, že sa im ľudia občas smiali. „Keď sme však získali prvú zlatú medailu na mauricíjskom festivale rumu, tak už vedeli, že to myslíme vážne a vyrábame alkohol najvyššej kvality,“ dodáva Ragan.

Rum sa predáva na Slovensko a Česko, ale tiež si na ňom pochutnávajú Rakúšania, Taliani, Maďari, Francúzi, Angličania či Švajčiari. „V rámci Raganovho klubu robíme súkromné ochutnávky po celom svete. Systém „private delivery“ je u našich klientov dôkazom osobných vzťahov k nim a aj skutočnej ručnej výrobe od A až po Z,“ hrdo zdôrazňuje Raga. Aj preto je nový produkt chránený pečaťou originality. Každá fľaša nesie na svojom vrchnáku unikátny kód, ktorý je spravovaný Repice Protection Committe a je možné si ho online overiť. 

Napríklad na nemeckom festivale rumu získali tiež zlatú medailu. Chuť produktu ma i veľký úspech v Ázii, kde získali niekoľko zlatých, dokonca double-gold medailí. Ako sme už spomenuli, vo svojej firme však nejdú cestou distribútorov, ale exkluzívneho priameho predaja. „Chceme si zachovať určitú exkluzivitu a pokiaľ hovoríme o partnerstvách, tak si vyberáme. Musíme si byť istí, že ide o tú správnu osobu či firmu,“ hovorí Ragan. A tak jeho nový produkt RHUM HAUTE COUTURE DE RAGAN môžu ľudia ochutnať len vo vybraných baroch a reštauráciách a zakúpiť si ho v partnerských predajniach.

Tradícia v rodine

Ak sa vrátime na začiatok príbehu, tak vyrábať exkluzívny alkohol nebol len akýsi popud. Ide o tradíciu „Súkromná a rodinná malovýroba vína a alkoholu má v mojej a manželkinej rodine dlhú tradíciu. Časom sme chceli vyvinúť exkluzívny alkoholický nápoj z cukrovej trstiny práve pre tento exkluzívny ostrov,“ vysvetľuje Jiří Ragan jeho cestu k výrobe rumu na slnečnom ostrove.

Ten ich milovníci rumu skutočne vyhľadávajú. Kvalitné suroviny zabezpečujú lahodnú chuť a k tomu všetkému aj medzinárodné ocenenia. „ Vďaka podpore mojej skvelej manželky a ich nápadom s použitím len prírodných a mimoriadne kvalitných surovín sa nám to podarilo. Svedčí o tom množstvo medzinárodných ocenení, ktoré naša receptúra ​​v minulosti získala pod inou značkou,“ tvrdí Ragan.

O samotnom rume dokáže rozprávať hodiny. Rovnako ako výnimočný je ostrov, tak aj tento exkluzívny nápoj nie je len nejaký rum. Je to zmes tých najlepších maurícijských vôní. „Jemné tóny červeného tropického ovocia a pražených orechov robia z nášho rumu výnimočný a nezvyčajný objav nádherného rajského ostrova,“ uzatvára Jiří Ragan a podotýka, že práve ich rum sa dá konzumovať rovno a hlavne bez ľadu, čo ho robí opäť výnimočným.

Na záver na nás ešte veselo pozrel a dodal: „Prečo cestovať na Maurícius, keď Maurícius môže prísť priamo k vám…“

Autor: Martina Baumann, foto: www.deragan.com

Článok bol zverejnený v časopise Milliard Sun (jar/leto 2022)

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -