Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

“Levisky“ nie sú iba rifle

- Reklama -

Svetoznáma značka inovovala svoj koncept – okrem oblečenia z denimu a prémiovej bavlny vytvára kolekcie pánskej, dámskej, dokonca aj detskej obuvi. Ktovie, či by si Levi Strauss bol raz pomyslel, že za jeho značkou budú o 170 rokov pišťať všetky generácie a spoločenské vrstvy. Levi‘s dnes oblieka svojich zákazníkov doslova od hlavy až po päty!

O značke v troch vetách

Značku Levi’s® založil v roku 1853 Levi Strauss, Nemec, ktorý sa presťahoval do San Francisca v Kalifornii. Založil tu najskôr firmu na výrobu hrubého plátna pre stany a vozy, neskôr, počas obdobia zlatej horúčky, začal z tohto istého materiálu vyrábať pevnejšie robotnícke nohavice z denimu – odolnej bavlny alebo keprovej zmesi bavlny. Určite vedel, že vynašiel nesmierne cennú vec, no sám nemohol tušiť, kam to jeho značka dotiahne dnes.

Rifle majú oficiálne 150 rokov!

Džínsové pracovné nohavice existujú už od 17. storočia. Boli teda vynájdené ešte skôr ako elektrina. Avšak prvé oficiálne modré nohavice sa datujú k 20. máju 1873, keď americký úrad pre patenty a ochranné známky udelil patent č. 139 121 spoločnostiam Levi Strauss & Co. a Jacobovi Davisovi, a to na proces kladenia nitov na pánske džínsové pracovné nohavice. Tento krok bol nutný, aby sa vrecká tak rýchlo netrhali a niečo vydržali. Dnes ide o typickú frajerskú záležitosť, bez ktorej si echt džiny nevieme predstaviť!

Vedeli ste, že…

Podstatná štruktúra denimu pochádza z ďaleka – z Ameriky. Najstaršie použitie džínsoviny sa týka materiálu serge (keprová látka bežne používaná vo vojenských uniformách) z francúzskeho Nimes v 50. rokoch 20. storočia. Historicky boli tieto látky pomenované podľa miesta pôvodu – serge de Nimes, z ktorého sa neskôr vyvinul “de Nim”. Tkanina vtedy nebola bavlnenou džínsovinou, akú poznáme dnes. Bola to zmes hodvábu a vlny. Dnešná celobavlnená džínsovina bola prvýkrát vytvorená v Anglicku a neskôr zdokonalená v USA.

Pojem levisky už aj pre obuv

Novinkou z tejto dielne je, že dnes značka Levis okrem džínsov, alebo riflí, ponúka i kvalitnú obuv a je veľmi sympatické, že vybrané kúsky sa podarilo zalistovať do mnohých obchodov a sietí. Spomenieme tú najrozšírenejšiu a najdostupnejšiu, ktorou je (taktiež s nemeckým pôvodom) DEICHMANN. Značka Leviho Straussa je tak i po jeho smrti stále na dosah všetkým.

Aké budú najlepšie na každý deň?

Na každodenné nosenie zvoľte v prvom rade pohodlné tenisky vhodnej veľkosti. Vzhľadom na aktuálne ročné obdobie voľte nízke tenisky v univerzálnych odtieňoch, ktoré budú dobre kombinovateľné ako s voľnočasovým, tak i pracovným outfitom.

K leviskám levisky

K džínsom budú pasovať rôzne druhy Levi’s topánok. V úzkym a slim rifliam sa napríklad hodia vysoké Levi’s tenisky, ktorých farebnosť môžete prispôsobiť vášmu outfitu. K širším alebo rovných rifliam môžete zvoliť v podstate akýkoľvek druh tenisiek bez rozdielu – v tomto prípade je všetko len o vašich vlastných preferenciách a pohodlnosti. Dámy k sukniam a k šatám ocenia klasické nízke Levi’s tenisky, ktoré skvele doplnia ich vzhľad.

Zdroj foto: Unsplash a deichmann.sk

Pripravila Mária Halajová

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -