Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Mesiac venovaný ženám je aj o prevencii, na ktorú často zabúdajú

- Reklama -

Mesiac marec je v laboratóriách AGELLAB venovaný ženám a ich zdraviu. Špecializované balíčky vyšetrení za zníženú cenu ponúkajú ženám odpoveď na otázku, či je ich celkové zdravie a kondícia hormónov či vaječníkov v norme. Vyšetrenie môžete aj podarovať.

Rýchly životný štýl v súčasnosti neobchádza nikoho z nás, môže sa však zdať, že ženy to majú ešte o čosi náročnejšie. Nejedna z nich stíha skĺbiť kariéru so starostlivosťou o rodinu i domácnosť, no len zriedka si vyhradí čas iba pre seba. Starostlivosť o zdravie by pritom mala začínať prevenciou. Nájdite si počas marca – mesiaca venovaného ženám – čas na seba a absolvujte laboratórne vyšetrenie, ktoré zanalyzuje kondíciu vášho zdravia.

„Komplexné vyšetrenie Zdravie ženy od AGELLAB je určené pre ženy po tridsiatke, ktoré chcú mať prehľad o svojom celkovom zdraví. Zo vzorky krvi, moču a stolice dokážeme odborne analyzovať mnohé ukazovatele, ktoré môžu neskôr indikovať zmeny v obehovej sústave, obličkách, pečeni, štítnej žľaze či štruktúre kostí,“ uvádza riaditeľka odboru laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Vyšetrenie analyzuje krvný obraz, funkciu pankreasu, obličiek, pečene či hladinu cukru, tukov, hormónov štítnej žľazy a hodnoty minerálov. Okrem toho sa laboratórium bližšie pozrie aj na prípadný výskyt krvi v stolici, metabolizmus kostí a tiež preskúma, či v tele neprebieha skrytý zápal. Množstvo ochorení sa prejavuje ako dôsledok stresu, iné prichádzajú s vekom alebo životným štýlom. Už dávno navyše neplatí, že ženské a mužské telo je rovnaké. Výskumy opakovane potvrdzujú, že pohlavie ovplyvňuje nielen to, aké choroby sa u pacienta prejavia, ale aj to, v akej forme. Ženy pred rozvojom mnohých ochorení navyše chráni aj hormón estrogén, z dôvodu čoho sa u žien diagnostikujú kardiovaskulárne ochorenia často až s nástupom menopauzy, kedy hladina estrogénu klesá.

Podstatne sa na ženskom tele podpíše i tehotenstvo, preto netreba brať na ľahkú váhu ani úbytok dôležitých minerálov. „So stúpajúcim vekom sa u žien častejšie objavujú a diagnostikujú kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka, gynekologické problémy a nádorové ochorenia. Pri všetkých je mimoriadne dôležitá prevencia a s ňou spojená včasná diagnostika, ktorá dokáže zvrátiť priebeh choroby a dáva možnosť siahnuť po šetrnejšej liečbe, čo citeľne skvalitní život ženy,“ dodáva Ing. Gaboňová.

Moderná laboratórna diagnostika sa dnes vie pozrieť aj na čiastkové problémy. Okrem najčastejšie sa vyskytujúceho karcinómu prsníka zasahuje ženy na Slovensku vo veľkej miere aj karcinóm ovárií, teda rakovina vaječníkov. „Toto ochorenie začína často bez príznakov a prejaví sa, podobne ako aj iné formy karcinómu, v neskoršej a ťažšie liečiteľnej fáze. Preto máme v našej stálej ponuke aj vyšetrenie Zdravie vaječníkov, ktoré je určené pre všetky ženy, ktoré dbajú na prevenciu. Vyšetrením kombinácie onkomarkerov špecifických pre vaječníky a vyšetrenia ROMA indexu – tzv. Risk of Ovarian Malignancy Algorithm, ktorý slúži na včasnú diagnostiku karcinómu vaječníkov, má žena informáciu, či môže ísť o zhubnú alebo nezhubnú formu, samozrejme, potvrdenú prípadným histopatologickým vyšetrením,“ hovorí riaditeľka odboru laboratórií. 

A ak patríte medzi ženy v plodnom veku, ktoré zaujíma ich plodnosť v závislosti od fázy cyklu, potom určite oceníte aj zľavu na vyšetrenie Hormonálny profil. To sa zameriava na vyšetrenie hladiny všetkých dôležitých ženských hormónov, ktoré sú významné pre posúdenie plodnosti.

Doprajte si (nielen) na MDŽ prevenciu vo forme špecializovaného laboratórneho vyšetrenia z kategórie Pre ženy. Až do konca marca sú tieto vyšetrenia v AGELLAB k dispozícii so zľavou 20 % s využitím kódu LAB20.

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -