Autentické príbehy, nadčasové témy

Milujete dekorácie? Váš domov posunú na inú úroveň

- Reklama -

Odráža náš vkus, cit pre drobnosti, náš pohľad na veci a to, čo máme radi. Dizajn. Ako si to zariadime, tak sa budeme cítiť. Ako sa cítite u vás doma? Poďte s nami na návštevu…aspoň virtuálne!

Maľby, fotky, grafiky sú neoddeliteľnou súčasťou interiérov. Či už máte menší byt, radovú zástavbu alebo veľký rodinný dom, určite si chcete svoj interiér urobiť čo najútulnejší. Niekto volí jednoduchosť, minimalizmus, niekto má rád divoké farby, mix materiálov a veľa doplnkov. My sme sa pozreli na zopár inšpirácii, ktoré nám padli do oka.

Plagáty, ktoré sú IN

“Východiskovým bodom série BLOOM sú staromódne kvetinové maľby, ktoré sú tu zobrazené ako štýlové kvetinové dekorácie, kde výrazné farby a odlesky vytvárajú takmer psychedelický efekt. Vytvorili Uffe Buchard a Chris Calmer pre Paper Collective. Fotografický výtlačok / plagát vyrobený v Dánsku z ekologicky certifikovaných materiálov,” inšpiruje obľúbený portál VEMZU.

Akustický panel

Už vás nebaví zlá akustika vo vašom dome alebo kancelárii? Vitajte vo svete krásy a ticha. “Kombinácia skvelého umenia so špičkovými akustickými absorpčnými panelmi ponúka jedinečnú príležitosť premeniť akýkoľvek priestor na pokojné útočisko. Akustické panely sa môžu pochváliť rozmanitou škálou rozmerov, vďaka čomu sa dokonale hodia do každej miestnosti. Umelecké dielo je vytlačené na tkanine a zarámované na prvotriednom akustickom paneli s pohlcovaním zvuku triedy A – najlepšia dostupná trieda. Akustický panel je orámovaný rámom z prírodnej dubovej dyhy, čo mu dodáva moderný a exkluzívny vzhľad.”

“Moderný dizajn interiéru sa vyznačuje tvrdšími povrchmi a minimalistickým dizajnom. Čo sa však v takýchto priestoroch deje so zvukom? Večne sa odráža tam a späť, čo sťažuje rozprávanie, život a relaxáciu v týchto miestnostiach. Ak chcete v krásnom priestore urobiť pozitívnu zmenu, pridaním jedného alebo viacerých akustických umeleckých panelov ho znateľne zlepšíte. Mnohé kancelárie, pracovné priestory alebo obývacie izby majú zlú akustiku, čo ovplyvňuje komunikáciu, výkonnosť a pohodu. Pridanie akustického umenia na steny nielenže dodá vášmu priestoru krásne umelecké dielo, ale výrazne zlepší kvalitu samotného priestoru.”

Shadowbox

Inšpirujte sa mestom. “Vo fotografickej sérii umelca Minh T vytvára architektúra ilúziu miesta. Ide o miesto kam sa divák prenesie pri pohľade na obraz, pozadie príbehu ktorý chce povedať. Budovy a ľudia sú postavami v jeho mentálnom filmovom scenári. Charakteristickým štýlom Minh T je zachytiť jednoduchosť a eleganciu a zároveň vytvoriť pocit úniku prostredníctvom svojho príbehu. Fotografické umelecké dielo / plagát vyrobený v Dánsku z environmentálne certifikovaných materiálov,” opisuje VEMZU.

Dekorácie nielen na stenu

A trošku z iného súdka. Bez sviečok si nevieme predstaviť príjemný večer či romantickú atmosféru, ale i dokonalú večeru pre priateľov a známych. A k nim sa vám určite budú hodiť aj dokonalé svietniky. Svietnik Drip z dielne dizajnéra Pascala Smelika pre značku POLSPOTTEN je dizajnový zázrak. Pascal Smelik je fascinovaný deformáciou ako takou a tento držiak túto jeho fascináciu priamo vyjadruje. Hravý a elegantný tvar vás láka na osvetlenie miestnosti pomocou sviečky, ďalej môžete svietnik použiť ako súčasť prestretého stola, alebo ho jednoducho nechať zažiariť osamote ako dekoratívny kúsok – skúste skombinovať viacero svietnikov v rôznych veľkostiach a vytvorte kúzelne nezabudnuteľný vizuál.

Inšpirácie pripravila Martina Baumann. Všetky tipy nájdete na oficiálnej stránke VEMZU. Titulná fotografia – ilustračná, zdroj: Unsplash

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -