Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Objavte čaro starých domov a vdýchnite im nový život

- Reklama -

Každá rekonštrukcia je náročná na čas, peniaze a, samozrejme, aj pevné nervy. Niekedy vás to bude stáť oveľa viac úsilia, ako si dokážete predstaviť. Vo väčšine prípadov však vo finále budete spokojní a možno aj prekvapení, že to vyšlo ešte lepšie, ako ste plánovali.

Dnešná rekonštrukcia je neobyčajná. Našli sme ju vďaka projektu Amazing Places a uchvátila nás natoľko, že sme sa rozhodli ukázať vám čo najviac z jej príbehu. Volá sa Na lisu a nájdete ju v českých Brzánkach.

Staré môže dokonale ladiť s novým. Niekedy i popraskaná fasáda, farebné okná či masívne vchodové dvere nemusí byť prekážkou. Dodajte stenám bielu farbu, odhaľte drevo tam, kde sa dá. Priznané krovy sú nádherné, ak sa dajú zachrániť, urobiť to. Ak nie, poraďte sa s odborníkom, ako ich prinavrátiť k vašej stavbe.

Farby vám pomôžu, nechajte sa nimi viesť

Nebojte sa farieb. Sýte odtiene sú zárukou toho, že kút bude pôsobiť o niečo útulnejšie, bude mať svojskú atmosféru a potom ho stačí rozbiť nejakým zaujímavým doplnkom. Ideálne sú knihy, veľké sviečky, vintage polička, voľne stojace lampy alebo repasované staré kreslo. V kúpeľni môže vyniknúť voľne stojaca vaňa – ak nemáte veľa priestoru, pohrajte sa s fantáziou a možnosťami, vašej vysnívanej vane sa stále nemusíte vzdať. Nezabudnite na zrkadlá, tie nemôžu chýbať v žiadnom interiéri.

No a nakoniec, radšej zvoľte jeden poriadny kus ako veľa malých “lacných” lapačov prachu. A ak vám zostane nejaký peniaz navyše, siahnite po jednej dizajnovke. Môže úplne zmeniť priestor.

Neskutočná premena

“Záhadná ruina s opraskanou fasádou, ktorá stojí sama v pôvabnej krajine, kúsok od zurčiaceho Labe. Na prvý pohľad vzbudí zvedavosť, čo sa skrýva vo vnútri. Rovnaký dojem vzbudila aj u manželov Slnečkových, ktorí dali domu nový život. Je to miesto stretnutia rodiny, priateľov, milencov či známych. Nechajte na seba pôsobiť magickú atmosféru miesta a dovoľte si spomaliť,” opisuje portál Amazing Places.

Citlivosť a rešpekt k pôvodným materiálom sprevádzali celú rekonštrukciu, Za ktorou stojí architekt Jan Veisser z ORA.

Dom z roku 1608 na samote na pravom brehu Labe pod bývalými vinicami je skutočne výnimočný. V minulosti sa tu nachádzal dubový lis na víno. Od pradávna bol miestom stretávania, osláv a veselíc. V posledných rokoch dom postupne chátral a bol terčom vandalov. V rokoch 2021 – 2022 však prešiel citlivou rekonštrukciou, vďaka ktorej sa ho zachrániť a znovu ho vrátiť svojmu účelu. Dnes slúži ako zážitkové ubytovanie, ale je to miesto aj svadieb.

Okrem citlivej rekonštrukcie celkovému dizajnu pomohla aj skvelá poloha. Tá býva dôležitou časťou skladačky úspešného projektu.

Pripravila Martina Baumann, zdroj foto: Amazing Places

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -