Free Porn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Zdravá a odolná pleť? Vieme, ako na to

- Reklama -

Na udržanie sviežeho a mladistvého vzhľadu je úplne kľúčová odolnosť pokožky. Hlavný vplyv na ňu má kožný mikrobióm, teda baktérie, vírusy a plesne, ktoré sa úplne prirodzene vyskytujú na povrchu celého nášho tela.

Naša pokožka sa musí deň čo deň vyrovnávať s mnohými pokusmi o jej narušenie. Negatívny dopad na ňu má napríklad znečistené mestské prostredie alebo UV žiarenie, ale aj vnútorné problémy, ako sú hormonálne zmeny, nedostatočný spánkový režim alebo napríklad užívanie liekov. Pôsobením týchto vplyvov dochádza k začervenaniu pokožky, zápalovým procesom a tiež tvorbe vrások či ochabovaniu rysov. Ak je však kožný mikrobióm v rovnováhe, pleť je dostatočne silná na to, aby týmto nežiaducim narušiteľom odolala.

morning dew unstress overnight prebiotic face sheet

Maska morning dew unstress overnight prebiotic face sheet od oolaboo, má úplne unikátne zloženie, ktoré vie kožný mikrobióm rýchlo a na dlhú dobu harmonizovať: 

●       Jogurt obsahuje kyselinu mliečnu. Tá pomáha redukovať vrásky, napína pleť a zmenšuje póry. Okrem toho má táto zložka aj exfoliačné účinky, ktoré sa postarajú o odstránenie nedokonalostí a celkové zjemnenie pokožky. Jogurt je navyše bohatý na vitamín B, ktorý podporuje regeneráciu a probiotiká, ktoré upokojujú a vracajú pleti hydratáciu.

●       Hyaluronát sodný je soľnou formou kyseliny hyalurónovej, avšak s nižšou molekulárnou hmotnosťou, čo znamená, že môže oveľa lepšie prenikať aj do hlbších vrstiev pokožky. Účinky má však úplne zhodné – hydratuje, vypína pleť a zanecháva ju mladistvo pružnú.

●       Extrakt z kvetu harmančeka má nesporné upokojujúce, protizápalové a hojivé vlastnosti. Vďaka vysokému podielu flavonoidov navyše pleť chráni pred pôsobením voľných radikálov.

●       Olej zo semien slnečnice je bohatý na kyselinu linolovú, vďaka ktorej posilňuje prirodzenú kožnú bariéru a súčasne pleť výdatne a dlhodobo hydratuje.

●       Etylénglykol sa získava z cukrovej repy či kukuričných klasov a pokožke dodáva hydratáciu. Súčasne tiež potláča množenie nežiaducich mikroorganizmov.

Na dosiahnutie maximálnych účinkov je ideálne masku aplikovať 1-2x týždenne večer pred spaním. Po 20 minútach z tváre zložiť a zvyšné sérum neoplachovať, ale zapracovať do pokožky. Maska je vhodná na všetky typy pleti. 

A pýtate sa na osobnú skúsenosť?

HELENA PITRMAN ŠVRČKOVÁ vyskúšala a hovorí: Vyskúšala som plátennú masku morning dew unstress overnight prebiotic face sheet. Večer som ju dala na vyčistenú tvár na 20 minút. Po jej zložení som zvyšné sérum zapracovala do pokožky a to sa za pár minút vsiaklo. Sérum nelepí, má príjemnú vôňu a je ho vo vrecúšku dostatok, buď na opakované použitie alebo na krk a dekolt. Mala som pocit, že pleť bola po maske žiarivá, hebučká a perfektne hydratovaná.

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -