Autentické príbehy, nadčasové témy

Poznáte blahodárne účinky bahna? Je nielen príjemné, ale aj liečivé

- Reklama -

Dnes vám prinášame zopár produktov, ktoré sme si všimli a ktoré nám urobili tieto dni radosť. V našej kúpeľni už majú stále miesto a v tej vašej?

Prírodná morská kozmetika má svoje čaro a získala si aj srdcia mnohých ľudí vďaka svojim blahodarným účinkom. Veď už v staroveku poznali liečivé účinky bahna. Napríklad v takom Egypte, Ríme, Grécku či Indii používali bahno na liečbu rôznych druhov chorôb. Má totiž zložité fyzikálno-chemické zloženie a v kombinácii s elektrotepelnými vlastnosťami priaznivo pôsobí na naše zdravie. Jeho vlastnosti sa znásobujú kombináciou s morským lúhom. 

Bahenná terapia predstavuje účinnú formu, ako si poradiť s rôznymi zdravotnými problémami. A prečo si vybrať liečivú morskú kozmetiku? Unikátne zloženie bahna s prímesou morského lúhu predstavuje vyššiu koncentráciu magnézia a vzájomne znásobujú ozdravné a skrášľujúce procesy v tele a na pokožke.

blackmud ponúka široký sortiment produktov

V čom je morský lúh výnimočný?

Morský lúh má preukázateľný medicínsky účinok a je mimoriadne účinný pri liečbe a prevencii chorôb súvisiacich s pohybovým aparátom. Pomáha tak pri liečbe reumatizmu, artrózy, diskopatie, zápalu okolitých tkanív, radikulitíde, zápale nervov, bolesti svalov a pri kŕčových žilách. Pomocnú ruku podá i pri podráždeniach a ochoreniach kože (psoriáza, akné, ekzém, mykózy), prechladnutí, nervovom vypätí, depresii, chrípke, laryngitíde, faryngitíde.

Pomáha pri znižovaní opuchov ďasien, normalizuje acidobázickú rovnováhu v ústnej dutine, pomáha udržiavať normálnu mikroflóru v ústach, posilňuje zubnú sklovinu a výrazne znižuje pravdepodobnosť vzniku kazu.  Morský lúh je vhodné používať pri zápale dutín, zápaloch ústnej dutiny, paradentóze, problémoch s aftami a kútikmi. Je účinný aj pri ochoreniach ženského a mužského reprodukčného systému.

Môžete ho použiť na domáce kúpele, potieranie pokožky, inhalácie, oplachovanie bolestivých miest a rán, vyplachovanie úst (zriedený), kloktanie (zriedený). Čiernomorský lúh je konečným produktom výroby soli v soľných jazerách v okolí Burgasu a Pomoria s oveľa vyššou koncentráciou všetkých prvkov morskej vody. Má protizápalový a antiseptický účinok. Vlastnosti sú identické s liečivým bahnom.

Masky obľubujú najmä ženy. Ale aj páni by mali spozornieť

Maska z morského bahna s morským lúhom obsahuje všetky zložky, minerály a mikroflóru čiernomorského lúhu a bahna z ústia Čierneho mora. Telová maska, ktorá je vhodná pre všetky typy pleti, je zmesou čiernomorského liečivého bahna a stabilizovaného čiernomorského lúhu. Bahno je filtrované a čistené od nečistôt. Mimochodom, maska blahodárne pôsobí aj na bradu a fúzy, takže ho ocenia aj páni.

Masku ocenia rovnako ženy ako aj muži

Ako zatočiť s celulitídou?

Anticelulitídny gél vás zbaví existujúcich nerovností na tele už po niekoľkých aplikáciách prípravku na problémové partie pokožky – odstraňuje celulitídu, napína pokožku, vytvaruje siluetu, zabraňuje vzniku strií.  Gél má hrejivý účinok, založený na olejoch a aktívnych zložkách, ktoré pomáhajú v boji proti celulitíde.

Doprajte si masáž

Masážny olej s lúhom sa používa pri bolestiach kĺbov a svalov, kŕčoch, artritíde, artróze, zápale nervov, zápaloch okolitých tkanív, vyvrtnutiach, vyvrtnutiach, zlomeninách, neuralgii, plexitíde, diskopatii a podobne. Pomáha pri liečbe hemoroidov, akné, psoriázy a kŕčových žíl. Jeho pravidelné používanie obnovuje hladinu horčíka v tele. Vyhladzuje a zjemňuje pokožku.

Nájdete aj masážny olej s arnikou a ak máte radi levanduľu, určite siahnite aj po ňom.

Takisto si môžete dopriať blahodárne účinky masážneho gélu s morským lúhom. Na výber je takisot niekoľko alternatív a to klasický – naturálny, ale opäť aj s arnikou či levanduľou.

Exkluzívne produkty a širokú ponuku nájdete na stránke www.blackmud.eu.

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -