Autentické príbehy, nadčasové témy

Poznáte zimnú obuv s TEX membránou?

- Reklama -

Nepriaznivé podmienky dávajú našim nohám zabrať. Kráčame z dažďa do snehu, z poľadovice do blata, a takto dookola. Situácia si vyžaduje funkčnú a pohodlnú obuv. Poznáte obuv s TEX membránou?

Tento prvok výrazne zvyšuje výkonnosť (nielen) zimnej obuvi. TEX membrána je funkčná vrstva vo vnútri topánky, ktorá je zložená z expandovaného teflónu spoločne s inou textíliou, najčastejšie s nylonom alebo polyesterom. Obsahuje miliardy pórov, ktoré oproti klasickej obuvi výrazne znižujú prenikanie vody do obuvi. Membrána je však priedušná a odvádza telesnú vlhkosť von. Táto obuv tak pomáha udržať nohy v suchu a v teple aj v extrémne chladných a mokrých podmienkach.

Štýl a funkčnosť 2 v 1

Chceme, aby naša obuv bola nielen funkčná, ale aj štýlová. Modely s TEX membránou z kolekcie DEICHMANN zaujmú nielen pohodlnosťou, ale i dizajnom. Nájdete v nej klasickú šnurovaciu obuv, chunky čižmy, športové snehule, ale aj funkčnú obuv na vysokom podpätku. Nadčasové a pritom trendy kúsky vo svetlých aj tmavých neutrálnych farbách skombinujete ku mnohým zimným outfitom. A to ako na výlet do prírody, tak do mesta.

Ako sa starať o obuv s TEX membránou

Starostlivosť o topánky s TEX membránou je v porovnaní s klasickou obuvou odlišná. Aby vám táto obuv vydržala čo najdlhšie a zachovala si svoju priedušnosť a vodeodolnosť, treba sa o ňu starostlivo starať. Samotná membrána vo vnútri obuvi nevyžaduje žiadnu starostlivosť. Dôležité však je starať sa o vrchnú vrstvu topánky, ktorá je vystavená vonkajším vplyvom. V žiadnom prípade na ňu nepoužívajte bežný krém na topánky na báze olejov, tukov a silikónu alebo obyčajnú impregnáciu. Póry membrány by sa nimi mohli ľahko zaniesť a tým by sa znížila funkčnosť topánok. Vždy na ne používajte prostriedky, ktoré sú na starostlivosť o topánky s TEX membránou priamo určené. V prípade, že si neviete rady, poraďte sa priamo v ktorejkoľvek kamennej predajni DEICHMANN.

Po vhodnom ošetrení nechajte topánky vždy voľne uschnúť. Nevystavujte obuv na priame slnko, nepokladajte ich priamo na vykurovacie telesá, nevysušujte fénom, aby nedošlo k poškodeniu TEX membrány.

Pripravila Mária Halajová, foto: DEICHMANN

-PR článok-

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -