Autentické príbehy, nadčasové témy

Romantická rozprávka na Štrbskom plese či dokonalá filmová kulisa?

- Reklama -

Dychberúci výhľad a skvelý tip na to, ako si aspoň raz v živote dopriať luxusný zážitok. Dokonalé, také je a také aj bude!

Málokto by nepoznal toto miesto, aspoň z obrázkov či mnohých filmov. Točila sa tu napríklad vianočná romantická komédia Šťastný nový rok s Táňou Pauhofovou, Emíliou Vášáryovou či Jánom Koleníkom, pri pozeraní ktorej si pravdepodobne mnohí vzdychli, že by si takéto čarovné miesto aspoň raz v živote chceli vyskúšať.

Videli ste ho aj vy?

Nemôžeme sa čudovať, aj pri prichádzke po okolí Štrbského plesa turisti očami zablúdia týmto smerom, kde sa hrdo vyníma ušľachtilá a majestnátna budovu, ktorá sa môže pochváliť jedinečným ubytovaním, top službami a krásnym prostredím s výhľadmi na tatranské krásy prírody.

Okrem toho sa neustále objavuje v rôznych rebríčkoch a získava prestížne ocenenia nielen doma, ale aj v zahraničí. Dokonca v roku 2018 ho označili za najlepší historický hotel v Európe.

Romantika ako lusk

Ak teda hľadáte luxus, zážitok, možno rozprávku, ste tu správne. V obľúbených Tatrách na Štrbskom plese ho neprehliadnete – Grand Hotel Kempinski High Tatras. „Ako luxusný romantický príbeh na pozadí rozprávkových kulís s kvapkou gýča a výhľadom na majestátne vrcholky Tatier. Tak sa odohráva váš pobyt na brehu ľadovcového jazera v Grand Hotel Kempinski High Tatras,“ začína svoje rozprávanie český projekt Amazing Places, ktorý vyhľadáva jedinečné zážitky a s nimi spojené ubytovania.

Pýtate sa, čo predstavuje Amazing Places? Jedinečné projekty s krásnymi priestormi, nezvyčajnou ponukou, niečím iné a zážitkové, doplnené o kvalitné služby na profesionálnej úrovni a rovnako dôležitý dôraz sa kladie aj na jedlo. A na Slovensku ich objavujeme postupne tiež.

Snehová nádielka dáva tomu ten správny šmrnc

V lete je v Tatrách nádherne, ale v zime? Vtedy vám jednoznačne vyrazí dych – biela pokrývka tu vyzerá akosi inak, štýlovejšie, krajšie. Sneh tu bude pôsobiť na všetky vaše zmysly, poriadne vás aj unaví, lebo prechádzku v poriadnej snehovej nádielke pocíte v nohách, ale zas o to väčší zážitok si odnesiete. Štýlový interiér vás príjemne zahraje, pohľadí na duši a vy si môžete oddychnúť v spoločenských priestoroch s niečím teplým v ruke – drinky a nápoje tu nájdete od výmyslu sveta. A kuchyňa? Tá nezaostáva tiež, naopak. Sľubujú tu gastrozážitky – tie najlepšie! V luxusnom prostredí Grand Restaurant nájdete napríklad tradičné tatranské bryndzové pirohy, ale i delikatesy svetovej kuchyne.

Národná pamiatka

Vďaka spojeniu historických budov, ktoré sú zároveň národnou pamiatkou, si môžete nájsť svoje obľúbené tatranské miesto na relax z kolekcie 98 izieb a apartmánov. Každá izba je jedinečná. Čaro oddychu na balkóne s výhľadom do doliny a zároveň sa môžete kochať krásou veľhôr a magického Štrbského plesa.

Z teplej postele vidieť pleso

A čo tak sa ráno prebudiť a mať okamžite hladinu jazera takmer na dosah ruky? Možno trošku gýč, ale podarený… k tomu výhľad, ktorý berie dych a keď už sme pri tom, tak pri každom jednom nádychu pocítite vysokohorskú sviežosť a energiu. Večer zas môžete priamo z izby sledovať západ slnka ponad tatranské štíty. Ak si teda vyberiete izbu s balkónom, s veľkou pravdepodobnosťou tu budete tráviť hodiny – kým sa „nenabažíte“ toľkej krásy.

Večera v oblakoch

Súkromná večera pri sviečkach vo vyhliadkovej vežičke s panoramatickým výhľadom na Tatry. Ak hľadáte skutočne romantiku ako vystrihnutú z filmu, rezervujte si večeru vo vežičke – vaša drahá polovička sa bude cítiť tak ako pravdepodobne ešte nikdy s nikým iným.  K tomu si domyslite súkromného čašníka, západ slnka, exkluzívne  menu – poviete si, že opäť gýč ako z pravej americkej romantickej komédie? Áno, ale aspoň raz v živote treba zažiť aj to staré dobré americké klišé…

A čo zvyšok hotela? Spomínaná Grand Restaurant je nádherne zrekonštruovaná reštaurácia v originálnom štýle. Opäť raz budete mať opäť, že ste sa vrátili späť v čase. Ak si chcete dať dobrý koktail, posadiť sa do pohodlnej pohovky a vychutnať si atmosféru kozubu – tak zájdite do Lobby Lounge* Bar, má navyše i vonkajšiu terasu s výhľadom na Štrbské pleso. Ešte nemôže chýbať hráčsky salónik – partička šachu pri pohári vína alebo whisky? Preferujete koňak, prečo nie? Čokoľvek vyskúšate, nebudete sklamaní.

To najoriginálnejšie wellness na Slovensku

Absolútnou topkou ubytovania je však wellness – Zion Spa Luxury ponúka maximálne súkromie v štýle európskej elegancie a zároveň dychberúci výhľad priamo z bazéna – odtiaľto sa bude odchádzať skutočne len ťažko. Po dobrej lyžovačke či výdatnej túre po tatranskej prírode oceníte i najrôznejšie spa procedúry. „Spájajúc krásu so zdravím sme vytvorili originálne spa menu v kombinácii lokálnych a svetových liečebných tradícii s kvapkou žiaduceho luxusu. Nechajte realitu a stres za sebou, zatiaľ čo sa budete rozmaznávať,“ garantuje hotel. Takže už sa len ponoriť do niektorých spa procedúr a užiť si tieto okamihy do poslednej sekundy. Ako nejaká filmová hviezda.

Ako sme sľubovali, tak výhľady z wellness zóny sú úchvatné, zabalený v župane, zrelaxovaný môžete sledovať panorámu za veľkými oknami.

Za každého počasia…Tatry vás nesklamú

Či už prší, sneží, alebo je horúci slnečný deň, nech vás nič neodradí. Nenechajte si ujsť nádherné okolie Štrbského plesa, zájdite si na turistiku alebo sa len tak vyberte ktoroukoľvek turistickou cestičkou. Pre náročných je tu mnoho trás, smelo do toho! Cykloturistika, objavovanie okolitých krás, ďalšie krásne miesta s dobrou kuchyňou alebo wellness. Lokalita a ponuka? Máte z čoho vyberať…

Zdroj fotografií: Amazing Places, Grand Hotel Kempinski High Tatras

Pripravila: Martina Baumann

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -