Autentické príbehy, nadčasové témy

Za humnami na samote zrekonštruovali nádhernú chalupu lesného správcu

- Reklama -

V západnej časti Českomoravskej vrchoviny, neďaleko historického mestečka Kamenice nad Lipou v osade Drážďany sa nachádza jedno čarovné miesto, kde kedysi žil lesný správca. Nádherné budovy a príjemné prostredie pôsobia na každého návštevníka ako balzam na dušu.

Atmosféra, ktorá má štýl

Na prvý pohľad je vidieť, že ide o citlivú rekonštrukciu a svoj príbeh tu už písal niekto iný pred rokmi. Tento objekt totiž slúžil kedysi ako sídlo lesného správcu tunajších lesov. Budova pôvodnej hájovne a na ňu nadväzujúce hospodárske budovy tvoria dokonalý koncept – uzatvorený dvor, ktorý dýcha svojou nezameniteľnou atmosférou. Takou, ktorá patrí tomuto miestu. A my len môžeme skonštatovať, že rekonštrukcia z rokov 2014 -2015 sa naozaj podarila. Citlivo a s prihliadnutím na prostredie urobili majstri kus práce. Penzión Fořtovna dnes víta svojich návštevníkov a ponúka im kvalitné ubytovanie a služby.

Hostia sa potešia nielen krásnym priestorom, ale i veľkorysej záhrade s posedením. Ak sa sem vyberiete, tak určite večer oceníte pokoj, ktorý tu panuje, prekrásnu hviezdnu oblohu a odpočinok medzi zeleňou, kým sa ugriluje chutná večera, o to viac dáva zmysel. Takto nejako by mala vyzerať tá pravá samota za humnami v lese.

Zrekonštruované s citom

Aké ubytovanie stará hájovňa v novom šate ponúka? Rekonštrukcia prebehla v duchu zdravého životného štýlu, pohodlia a relaxácie, pričom sa využili prírodné materiály, ktoré ctia tradíciu a históriu celého objektu. Navyše príjemné teplo vo vnútri je zabezpečené podlahovým kúrením, ktoré využíva kombináciu ekologicky šetrných zdrojov energie. Čo poviete? Premyslené do posledného detailu…

Pohodlné ubytovanie

V penzióne sa môžete ubytovať v jednej z dvoch trojlôžkových izieb s prístelkou a jednej štvorlôžkovej izbe. V podkroví sa zas nachádzajú štyri veľké apartmány. Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovým kútom. Kto si rád varí, nemusí sa báť – všetci hostia majú k dispozícii plne vybavenú kuchyňu, aby si mohli pripraviť aj vlastné jedlá.

Lokalita je ideálna pre tých, ktorí hľadajú menej turistov a panenskú prírodu.

A za zážitkami tiež netreba ďaleko

Výhodou tejto lokality je menej turistov a neporušená príroda, malebné dedinky. Sú tu nádherné cyklotrasy, ktoré nie sú vôbec preplnené. Lokalita je známa aj množstvom rybníkov – tu si môžete požičať udice a uloviť si nejakú tú rybku na večerné grilovanie. Lesy sú zas ideálne pre hubárov, či len dlhé potulky prírodou.

V penzióne vám radi požičajú bicykle, v zime i lyže a k dispozícii sú aj stolné hry. Ak sa radi túlate po pamiatkach, tak v okolí nájdete hneď niekoľko hradov a zámkov – napríklad Zámok Kamenica nad Lipou, Zámok Žirovnice, hrad Kámen a Roštejn. A čo tí najmenší? Tí si tiež prídu na svoje, keďže sú tu mnohé atrakcie pre deti, či už v Kamenici nad Lipou v Hračkobraní, alebo v Pohádkovej ríši Fábula.

Pripravila Martina Baumann

Zdroj: Amazing Places, penzion-fortovna.cz

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -