Autentické príbehy, nadčasové témy

Začali ste 2024 s novou výzvou? Nezabúdajte na vašu kuchyňu, urobte si v nej inventúru

- Reklama -

Január je známy svojimi predsavzatiami – niekto ho má ako „suchý január“ bez alkoholu a iný zas ako „Vegenuary“, ktorý sa vyznačuje tým, že nekonzumujeme mäso či živočíšne výrobky. Február ešte pokračujete v predsavzatiach, ale často sa u mnohých končí fiaskom. A prichádza marec a s ním jar. Veľa ľudí na začiatku roka začína držať rôzne diéty, ozdravné kúry a detox, zbavuje sa zlých návykoch a chce zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu. S jarou prichádza aj “očista” vašej domácnosti…

Dnes sa dozviete zopár tipov, ktoré môžete využiť priamo vo vašej domácnosti. Prezradíme vám, ako začať tento rok nielen zdravšie, ale aj plnohodnotnejšie a myslieť na nový začiatok kompletne od A po Z. A ako bonus k tomu vám sľubujeme, že samotné varenie bude už len zážitkom pre vaše zmysly.

Zmeny, ktoré stoja za to!

Pri každej zmene je dôležité si uvedomiť, pre čo chcem robiť konkrétne kroky. Čo chcem nimi dosiahnuť a na aký dlhý čas som ochotný/ochotná túto zmenu dodržiavať. Pri motivácii je dobré poznať svoje limity, zbytočne si nedávať príliš náročné ciele, ktoré nás môžu skôr demotivovať. Veľa odborníkov sa zhoduje v tom, že najideálnejšie je začať pomaly a s rozvahou.

Ak túžite schudnúť, zverte sa do rúk odborníkov – tí vám nastavia na mieru to, čo potrebujete. Ak si chcete dobiť energiu, vyskúšajte ozdravné pobyty v exotike, ale vsaďte na tie overené. Pri tréningovom pláne sa poraďte s trénerom. Ak len túžite zmeniť váš režim a zapojiť sa viac do aktivít po práci, tak smelo do toho – vyberte si to, čo vás bude dlhodobo baviť a napĺňať. A popritom všetko myslite na to, že ešte jeden krok vám chýba k tomu, aby ste dosiahli kompletné zmeny k lepšiemu. Urobte si detox aj vo vašej kuchyni. Urobte si malú „inventúru“ a vsaďte na kvalitu.

Diéta je pekná vec, ale…

Máte nastavený svoj fit plán – dohodli ste si trénera, kúpili ste si permanentku na celý rok do fitka, urobili si zoznam zdravých a vhodných potravín pre vás, dokonca ste už stihli doladiť aj svoje športové oblečenie k novým začiatkom? Ešte vám niečo chýba.

Nezabúdajte na to, že aj príprava samotného jedla je dôležitá. Máte doma kvalitné produkty, v ktorých príprava zdravého obeda bude naozaj vo finále výživná a chutná? Na trhu je dnes niekoľko druhov kvalitných nádob, ktoré vám pomôžu na vašej ceste k zdravšiemu životnému štýlu. Nádoby Zepter Masterpiece® sú ideálne pre zdravé a šetrné varenie, navyše sú kombináciou najkvalitnejších materiálov, moderného dizajnu a technológie. Pri varení vďaka nim ostávajú v jedle uchované drahocenné živiny, vitamíny aj minerály a pokrmy preto zostávajú nielen výživne, ale aj majú aj lahodnú chuť.

A prečo je to tak? Tajomstvo sa skrýva v patentovanom uzavretom cykle varenia. Pokrievka Zepter® hermeticky uzatvára nádobu vodným prstencom, ktorý vzniká pri varení alebo pečení. Para vystupuje z jedla nahor, pri kontakte s chladnejšou pokrievkou kondenzuje a steká späť do nádoby. Jedlo s pripravuje bez pridaného tuku a vody. Potraviny si uchovávajú svoju chuť a nestrácajú pri varení prospešné živiny a minerály.

Takéto varenie je ideálným štartom na ceste k vášmu zdravšiemu životnému štýlu.

Viac informácií nájdete aj na oficiálne stránke spoločnosti zepter.sk.

Pripravila Martina Baumann, foto: Zepter/FB

 

 

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -