Hľadať

Award of excellence pre Yolandu

Portugalská speváčka Yolanda Soares získala prestížne ocenenie austrálskeho magazínu o hudbe. Jej inovatívne myslenie a snaha vniesť do hudby novátorské myšlienky priniesla vytúžené ovocie.

Minulý rok v októbri sa mi podarilo pripraviť pre vás rozhovor s portugalskou speváčkou Yolandou Soares. Táto interpretka fada a milovníčka netradičnej show rada provokuje a divákov „lieči“ šokovou terapiou. Ako tvrdí: „Vždy som sa snažila „zatriasť“ ľudským myslením. Mám to rada, pretože si myslím, že takáto „šoková terapia“ predstavuje cestu a zároveň formu ako prebudiť v ľuďoch zmysel – cit, ktorý im umožní hlbšie vnímať rôzne zvuky. Nechcem sa uspokojiť s tým, čo sa doposiaľ v hudbe urobilo. Vo svojej práci vždy hľadám nové cesty. Nechcem, aby moju hudbu porovnávali so všednou, bežnou hudbou. Chcela by som, aby ma svet spoznal, ako jedinečnú speváčku, ktorá si našla svoje miesto na svete. Preto chcem zo všetkého najviac vytvoriť a ponúknuť ľuďom nové, odlišné emócie.“

Jej snahy a ciele sa naplnili, pretože získala prestížne hudobné ocenenie Award of excellence, ktoré udeľuje najprestížnejší austrálsky hudobný magazín Artist, Repertoire and International Licensing An ‚R. Preto, keď som od jej manažéra dostal správu s touto informáciou, nepremýšľal som a podelil sa s jej úspechom s vami.

Peter Fritz        Photos: Yolanda Soares Press

www.yolandasoares.com

Mohlo by sa Vám páčiť