Hľadať

Jednoducho, božské

Jednoducho, božské

Zima sa vtiera pod kožu a všetko navôkol je zahalené do sivej farby. Vitajte v realite, priatelia. Je zimné obdobie, ktoré má takisto svoje vnady, ako aj odpudivú nevrlú tvár. Čo tak na pár dní opustiť studenú realitu a vydať sa za hranice všedných dní? Prečo nevyskúšať Taliansko a luxusný hotelový rezort Tombolo Talasso Resort, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Tyrhenského mora, v malebnom Toskánsku.


Tombolo Talasso Resort a thalasso terapia

Je tomu už desať rokov, keď v talianskom pobrežnom mestečku Marina di Castagneto Carducci, v luxusnom kúpeľnom rezorte Tombolo Talasso Resort otvorili luxusné SPA centrum, ktoré nemá obdoby. Využíva proces thalassoterapie, čiže využívania prírodných prostriedkov pochádzajúcich z hlbín mora: morská voda, morské riasy a morský vzduch. Pokiaľ pociťujete, že strácate životný elán, alebo, čo je ešte horšie, prestáva vás zaujímať sex (to by bola katastrofa), prípadne váš spánok pripomína skôr nútené galeje na prični, máme pre vás dobrú správu. Zabudnite na viagru, more liekov či vašich známych s jedinečnou radou. Vyskúšajte blahodarné účinky thalassoterapie a znovu sa budete usmievať.


Deň s thalassoterapiou

Január síce nie je vhodný mesiac na ponorenie sa do morských vĺn. V tomto prípade stačí pohľad na rozsiahlu modrú plochu či slnkom zaliatu krajinu, a vaše telo sa naplní pozitívnou energiou. Takýto idylický deň som si vybrala na návštevu rezortu Prichádzam v ranných hodinách, plná očakávania a dojmov. Okolie kúpeľov vo mne vzbudilo pozitívne pocity. Splní moje očakávania aj samotná morská terapia? SPA rezort odkrýva svoje tajomstvá v podobe piatich bazénov s ohrievanou morskou vodou. Už samotná morská voda má ozdravujúce účinky, ale ohrievaním sa ešte zdvojnásobujú a prenikajú do hĺbky tela. Ranný tréning má svoje pravidlá, ktoré musím dodržať, tak začínam v prvom bazéne. Nečakalo ma žiadne leňošenie – musela som ho desaťkrát prejsť dookola. To však bol len nepatrný začiatok „luxusného trápenia“. Bonbónik v podobe bicyklovania na stacionárnom bicykli ponorenom vo vode bol ešte sladší. Voda kladie telu oveľa vyššiu záťaž, tak si dokážete predstaviť koľko úsilia som musela vynaložiť, aby som zvládla predpísaný počet kilometrov. Nasledovala skúška odolnosti v podobe chôdze v horúcej a studenej vode. Striedanie chladu a tepla som si zopakovala desaťkrát. Táto procedúra však nebola posledná. Namiesto toho, aby som svoje vnady vystavila na obdiv nejakému masérovi, čakal na mňa boj v bazéne s protiprúdom, kde moje prednosti láskala „divoká voda“, v ktorej som plávala takmer do skonania. Tretí bazén bol našťastie oázou pokoja a relaxu. Vírivka ma prinútila zavrieť oči a nemyslieť na nič. Po dvadsiatich minútach v raji som vstúpila do bazéna s prírodným vodopádom. Jeho prúd padal priamo na môj dekolt, čím ho vraj automaticky spevnil. Nasledovala emocionálna komnata, kde zo stien vychádzala tichá relaxačná hudba. Morská voda v bazéne zohriata na 34 stupňov svojou konzistenciou pripomínala známe Mŕtve more, ktoré vo vode nadnáša celé telo. Nechám, nech sa len tak slobodne plaví, zatiaľ čo ja môžem pokojne snívať. Nežne unavená si líham na ležadlo, odkiaľ mám skvelý výhľad do zimnej záhrady osvietenej lúčmi januárového slniečka. V teplejších mesiacoch sú účinky thalassoterapie podporované energiou slnka, pretože rezort má k dispozícii aj vonkajší bazén, kde popri jednotlivých kúrach môžete odpočívať.


Tak chutí pravá stredomorská kuchyňa

Aj počas obeda si vychutnávam pohodlie skvelého rezortu. V pohodlnom župane,  s čelenkou vo vlasoch, ma reštaurácii privítal šéfkuchár. Jedlá, ktoré tu podávajú sú výhradne z čerstvých surovín, ktoré odoberajú od malých lokálnych výrobcov. Čerstvé ryby sú z prístavu a bohatá ponuka vín pochádza z blízkej oblasti Bolgheri. Menu tu menia podľa sezónnych surovín, ročných období a podľa požiadaviek klientov. Svetlá harmonická reštaurácia má k dispozícii zimnú terasu, kde si vyberám stôl, ktorý mi ponúka výhľad na morskú plochu. Keďže thalassoterapia pomáha aj pri detoxikácii tela, prispôsobujem tomu na radu šéfkuchára aj môj výber jedla. Ľahký obed vo forme malého predjedla, čerstvého lososa a zeleninového šalátu zapíjam pohárom delikátneho Spumante Classico. Vravíte si, že spomínam detoxikáciu a pokojne si pri tom popíjam bublinky? Tie sú v malej miere povolené, pretože majú relaxačné a uvoľňujúce účinky, ktoré sa s výhľadom na more ešte znásobujú.


Hýčkanie tela a ozdravujúce kúry

Popoludnie je vyhradené na relax a účinné kúry. Telový peeling pred vstupom do tureckej sauny je vyrobený priamo z morských extraktov a bez konzervačných látok priamo pre klientov rezortu. Filozofia thalassoterapie je založená aj na príjme tekutín, ktoré nájdete v celom SPA rezorte. Zaujímavou súčasťou je relaxačná miestnosť, kde sa s čajom môžete pohodlne uložiť do ležadla, prikryť sa dekou a dívať sa na drevený, ručne vyrezávaný obraz toskánskej krajiny, ktorý sa pomaly zahaľuje do západu slnka.
Skúšali ste niekedy hydromasážnu vaňu, alebo príjemnú masáž? To všetko je pripravené len pre vás. Skvelé služby, príjemný personál a dobrý pocit. To je hodnotenie, s ktorým opúšťam Tombolo Talasso Resort.

Veronika Nováková
Photos: Veronika Nováková, Tombolo Talasso Resort

www.tombolotalasso.it

Mohlo by sa Vám páčiť