Hľadať

Keď písanie prináša radosť

Keď písanie prináša radosť

Tak takéto perá by vo mne vybičovali tvorivé myšlienky natoľko, že by som sa zastavil až vo chvíli, keď by moja ruka začala silne namietať a upozorňovať ma, že písania bolo nadnes dosť! Perá Montegrappa sú stelesnením krásy, luxusu a vášne. Ochutnajte so mnou niekoľko z nich.

Quincy Jones, The Secret Garden

Tlejúca sexi balada, pieseň, ktorá spája kúzlo a tajomstvo. Pero, za ktorého vznikom stála  nehanebne sexi  zamilovaná pieseň, je jasným dôkazom toho, že aj obyčajná potreba na písanie dokáže navodiť očarujúcu atmosféru. Pero, ktorého hlavným znamením je postava muža a ženy v intímnej pozícii. Jeho „klip“ je upravený do podoby „tajného kľúča“ s tromi písmenami TSG  – „The Secret Garden“, ktorých spojivkom je srdce umiestnené v strede symbolizujúce lásku. Pero korunuje viečko so symbolom Q, čo znamená „Quincy Jones“. Tento známy americký producent,  hudobník a skladateľ sa aktívne podieľal jeho na tvorbe.  Pero „The Secret Garden“ je vyrobené z celuloidu v nádherných oranžových, karamelových a fialových odtieňoch. Súčasťou limitovanej edície „The Quincy Jones Secret Garden“ sú aj zosilnený náramok  a brošňa.

small

Ayrton Senna

Pero vhodné pre šampióna. Pre každého, kto miluje Formulu 1 a stále nedokáže zabudnúť na skvelého Brazílčana Ayrtona Sennu, prináša talianska spoločnosť Montegrappa bonbónik v podobe limitovanej edície pera Ayrton Senna Collection. Oddaným fanúšikom ponúka novú limitovanú edíciu písacích nástrojov vo verziách „Legenda“ a „Víťaz“ v striebornom a zlatom vyhotovení. Časť prostriedkov získaných z predaja tejto kolekcie automaticky putuje na konto inštitúcie Ayrtona Sennu.

small_2

Grappa

Už samotný názov tejto kolekcie naznačuje, že nesie názov kultového talianskeho alkoholického nápoja grapa vyrábaného z použitého a vyprešovaného hrozna. Je neoddeliteľnou súčasťou regiónu, ktorý je domovom spoločnosti Montegrappa.

Destilácia grappy, ku ktorej výrobca primiešal zvláštnu estetiku steampunku, inšpirovala a ovplyvnila dizajn najnovšieho prírastku v kolekcii Montegrappa Cult. Materiály použité pri výrobe pera veľmi pripomínajú destilačné nádoby, v ktorých sa dorába grapa. Len si všimnite nerez, mosadz a meď na viečku pera! Tieto materiály skutočne dodávajú uvedenému majstrovskému kúsku jedinečnú atmosféru. Ak s ním budete písať, možno budete cítiť vôňu pálenice, čerstvého destilátu a okolo vás sa rozprestrie príjemné teplo vychádzajúce z kotlov.

small_1

Filip Fritz
Photos: Montegrappa Press
www.montegrappa.com

Mohlo by sa Vám páčiť