Hľadať

Kone odeté v luxuse

Kone odeté v luxuse

Kone boli odjakživa súčasťou luxusného životného štýlu. A dnes to platí čoraz viac, veď zaujímavá show s koňmi je dôležitým prvkom Luxury show v Zurichu.

Hrdinom skvelého programu s koňmi sa stala postava Louisa Henriho de Bourbon, ktorý nadovšetko miloval kone.
Príbeh akoby blízko súvisel so skutočným životom de Condé, ajm keď, samozrejme, je prikrášlený mnohými rozprávkovými motívmi.

De Bourbon sa narodil v Chantilly neďaleko Paríža v roku 1692.
Bol siedmym princom de Condé. Tak veľmi miloval kone, že sa chcel v budúcom živote narodiť ako kôň. Keď mal 27 rokov, poveril známeho architekta Jean-Auberta navrhnutím budovy pre svoje stajne, ktorá by bola rovnako krásna, ako jeho palác pri jazere.

Jean-Aubert pripravil plány. Budova stajní stála na mieste, kde ju princ mohol vidieť počas raňajok z balkóna svojho paláca. Stavba trvala 16 rokov a v roku 1735 boli stajne hotové.

Medzitým slúžil princ tri roky ako minister na dvore kráľa Ľudovíta XV.

Na otvorenie budovy, ktorá bola v krajine známa ako „Veľké stajne“ pozval princ šľachtu zo všetkých krajín pod jednou podmienkou – že predvedú najpôsobivejšiu prehliadku koní ich krajiny.
Prišli vyslanci španielskej kráľovskej rodiny sprevádzaní hudobníkmi. Po nich nasledovali belgickí, holandskí a švédski vyslanci.

Keď prišli Rusi a predviedli svoju prezentáciu, princ uvidel krásnu ruskú princeznú Natašu. Okamžite sa do nej zamiloval a požiadal ju, aby ho sprevádzala ďalší deň na poľovačke. Jeho nepriatelia na dvore sú proti svadbe s Natašou. Pošlú draka chrliaceho oheň aby zaútočil na princa. Po zápase drak princa zabije svojím plamenným dychom. Princezná, ktorá je toho všetkého svedkom, zúfalo volá o pomoc, ale márne. Za zvukov dramatickej hudby sa deň mení na noc a princezná je uvrhnutá do ticha a tmy. Z tmy sa vynoria ohniví jazdci a odvezú príšeru preč.
Za doprovodu dojemnej hudby obklopí mŕtveho princa skupina tmavých postáv, pripomínajúcich mníchov pri modlitbe. Mnísi zahasia svoje pochodne a ponoria sa do tmy. Odrazu sa zo šera vynorí kôň s modrou šerpou. Je to princ prevtelený do koňa!

Nataša a konský princ sú teraz sami na lúke. Princezná vysadne na koňa a vráti sa k ostatným účastníkom poľovačky. Keď princovi nepriatelia uvidia koňa s princeznou na chrbte, obvinia ju z princovej vraždy a uväznia s konským princom do klietky. Princezná a konský princ tam opustení čakajú až kým dvaja anjeli oslepia stráže a vyslobodia ich, a s nimi aj všetky kone vo Veľkých stajniach. Princezná pricvála na konskom princovi doprostred stáda a pustí ho na slobodu, aby s nimi žil v konskom raji.

Tvorcovia

Príbeh:                      Dieter Speidel a veľa ďalších
Scenár a Réžia:      Daniel Barton
Videoprodukcia:     Ronald Matthes
Kostýmy:                  Nataly Stangl
Zákulisná réžia:      Peter Hasenböhler
Osvetlenie a zvuk:   Lukas Oehen

Lístky:                        Liliane Delley a Ursula Bühler
Casting:                    Emmanuelle Lathion
Webdesign:             Johnny Pache
Hudba:                      Mike Turtle, Freddy Scholl a Pferde Park Event Holding AG

Filozofia Luxury Show:

Svet žije na výmene myšlienok a tovaru. Čím impozantnejšie sú myšlienky, tým atraktívnejší je tovar a služby. Exkluzívny spotrebiteľský trh LUXUSNÁ SHOW ponúka luxusný tovar a služby všetkých druhov vybranej verejnosti, v trblietavej, exkluzívnej atmosfére, spolu s atraktívnymi show a lákavou gastronómiou.
Koná sa v Zurichu a v rokoch 2009 – 2011 budú môcť milovníci luxusu navštíviť show aj Ženeve.

Lenka Albertová              Photos: Luxury Show/ Press Archive

www.theluxuryshow.ch

Mohlo by sa Vám páčiť