Hľadať

Luxus na snehu

Luxus na snehu

Azúrovo modré nebo, ubytovanie ako z rozprávky a zem zahalená do trblietavo bieleho šatu – to je ideálna predstava vysnívanej zimnej dovolenky. Predstavujeme vám tipy „crème de la crème“ zimných rezortov so všetkým, čo k tomu patrí.

Rakúsko, Chalet N Oberlech

Toto ultraluxusné stredisko s krásnou chatou sa právom zaradilo do nášho top výberu. Romantická stavba z dreva so siedmimi priestrannými apartmánmi je plná nápaditých „vychytávok“ a extravagantných detailov. Objavíte tu nádherné ligotavé koberce popretkávané so Swarovského krištáľmi. A nielen to. Rezort ponúka špeciálne „poduškové menu“, z ktorého si môžete, napríklad, vybrať možnosť, že vaše meno či iniciály sa objavia vyšité na posteľnej bielizni. Tridsaťpäť členný tím je pripravený splniť akékoľvek želanie! Každý apartmán má obývaciu izbu, šatník či privátny balkón. Architekt Sebastian Zenker pri navrhovaní tohto rezortu stavil na luxus a zároveň na to, aby boli priestory útulné. Aj preto sa môže pochváliť šiestimi hviezdičkami za luxus a komfort.

phpThumb_generated_thumbnail

Oberlech je vzdialený takmer tri hodiny od Zürichu a patrí do lyžiarskeho regiónu Arlberg, ktorý je obľúbený medzi náruživými lyžiarmi, turistami a športovcami. Ak sa rozhodnete vzdať sa vzrušenia na zjazdovke a prechádzok v lone krásnej prírody, nechajte sa rozmaznávať v spa. Po výkonoch na zasnežených kopcoch padne vhod chutné občerstvenie. Ponuka tímu vynikajúcich kuchárov bude rovnakým prekvapením ako samotná chata. Delikatesy počas večere sa stanú dôstojným ukončením skvelého dňa.

Japonsko, Niseko

Mnohým z nás sa nemusí Japonsko v prvom momente zdať ako jedna z populárnych či typických destinácií na zimnú lyžovačku. Na naše milé prekvapenie, rezorty v Niseko majú naozaj čo ponúknuť. Táto najpopulárnejšia oblasť na severe ostrova Hokkaido sa stala známa vo svete najmä vďaka kvalitnej a bohatej snehovej nádielke. Rezort je obľúbený aj medzi priaznivcami takých destinácií ako Verbier, Jackson Hole alebo Whistler. Štyri hlavné strediská Grand Hirafu, Niseko Village,Annupuri a Hanazono sú prepojené sedačkovými lanovkami. Luxusne zariadené chaty, ktoré sa tu nachádzajú, majú jednu zvláštnosť –  veľké panoramatické okná, aby si hostia mohli  dostatočne vychutnať úžasný výhľad na okolitú krajinu. Lyžovať sa dá aj v noci, a kto má chuť a odvahu, môže si vyskúšať aj jazdu na koni, snowbording a snowrafting.

phpThumb_generated_thumbnail-1

Etablovanými reštauráciami svetovej triedy sú Yuichi Kamimura v Mirafu a Shinichi Maeda v Niseko. Jedinečná obsluha, top súkromie a výnimočne lahodné jedlo sú hlavnými atribútmi, ktoré sa nedajú porovnať s inými okolitými hotelmi. Aj preto si Niseko vybudovalo svoje meno vo svete jedinečných lyžiarskych stredísk.

USA, The Little Nell, Aspen, Colorado

Vynikajúca lyžiarska lokalita ponúka už od roku 1946 všetko, čo ocení aj tá najnáročnejšia klientela. Rozsiahle lyžiarske trasy a zjazdovky, bohatú kultúru, nákupný raj, luxusné reštaurácie a okolo 300 slnečných dni v roku. Toto historicky známe lyžiarske mesto patrí k najlepším lyžiarskym rezortom v Severnej Amerike. Pýši sa 513 km dlhými zjazdovkami so 42 vlekmi. Päťhviezdičkový hotel The Little Nell má 78 hosťovských izieb a 14 apartmánov, mnohé z nich s nádherným výhľadom na hory. Hotel ponúka špeciálny program pre hostí podľa ich lyžiarskych schopností, no takisto prepravu do ostatných lyžiarskych rezortov. K hotelu patria vonkajší bazén, jacuzzi, fitness centrum a kúpele, kde si môžu hostia odpočinúť po vyčerpávajúcom dni na svahu. Štyri bary a reštaurácie – Element 47 – kde ponúkajú organické sezónne delikatesy a The Ajax Tavern so svojimi gurmánskymi špecialitami ako súčasťou obedového menu, návštevníkov skutočne rozmaznajú.

phpThumb_generated_thumbnail-2

Atmosféra mesta Aspen už len kvôli svojim obyvateľom, ale aj návštevníkom, reprezentuje glamour, ale tiež priateľskú a príjemnú atmosféru. Patrí ku klenotom lyžiarskych stredísk.

Švajčiarsko,  Chedi, Andermatt

Hneď ako vystúpite z vlaku v údolí Urseren, ovládne vás pocit, akoby ste sa ocitli v inom čase. Okúzlia vás tradičné domy s drevenými strechami, blahodarné ticho a pohľad na miestnu čerpaciu stanicu, ktorá je preslávená z bondovky Goldfinger (1964). Tento rozľahlý hotel prvýkrát otvoril svoje dvere v roku 2013, keď sa z bývalých vojenských kasární zmenil na čarovný palác zo skla a dreva. V Chedi Andrematt je 101 izieb a apartmánov, pričom veľká časť príslušenstva, napríklad  závesy alebo krb, je ovládaná diaľkovo.

phpThumb_generated_thumbnail-3

Dve hotelové reštaurácie ponúkajú bohaté menu a vínnu kartu. Výber pozostáva zo švajčiarskej a európskej kuchyne, no objavíte tu aj pokrmy z Ďalekého východu. V cigarovom salóne s kapacitou 12 hostí môžete relaxovať pri horiacom kozube a dobrom poháriku vína alebo brandy. Lyžiarsky terén sa môže pochváliť vysokou kvalitou. Lanovka vás vyvezie až do stanice Gemsstock, ktorá sa pýši terénom vhodným pre tých najskúsenejších lyžiarov. Športové a oddychové centrum ponúka 35 metrový vnútorný a vonkajší bazén, fitness, hydrotermálne kúpele či tibetské relaxačné centrum so širokým výberom masáží a procedúr. Samozrejmosťou je virtuálny výhľad na Himaláje, kde sa obrazy menia každých 20 sekúnd. Zavítajte aj vy do tejto malebnej a idylickej časti Švajčiarska, kde sa luxus spája s tradíciou.

Michaela Mičátková
Photos: Aspen Snowmass Press, YTL Press, Chalet N Press, Andermatt Press, Chedi

Mohlo by sa Vám páčiť