Hľadať

Majstrovské perá Montegrappa

Nádherné, pompézne, luxusné. Aj takto možno charakterizovať perá z talianskej dielne Montegrappa.

 Firma

V rovnakej historickej budove na brehu rieky Brenta, v jednej z najmalebnejších častí historického mesta Basano del Grappa, v prosperujúcej severovýchodnej časti Talianska, sídli od roku 1912 spoločnosť Montegrappa. Toto talianske dedičstvo je významné pre značku, ktorá je prvou talianskou výrobňou pier, jej tradíciu, jej odkaz.

 Firma začínala ako výrobňa zlatých hrotov a plniacich pier. Na popredné pozície sa podnik dostal počas prvej svetovej vojny. Vtedy mnoho vojakov používalo perá  Montegrappa  (vtedy pod značkou Elmo). Písali nimi listy domov. A preslávili ich aj dvaja významní americkí spisovatelia – Ernest Hemingway a John Dos Passos – obaja pracovali ako dobrovoľní vodiči sanitiek na fronte.

Perá Montegrappa sú určené pre tých, ktorí nemôžu žiť bez emócií, ktorí vedia vychutnať pocit umeleckého predmetu medzi prstami, ktorí vedia zachytiť aj najjemnejšie poryvy duše.  Keď pero Montegrappa kĺže po papieri, ich oko sleduje, ako sa atrament vpíja do papiera. 

Perá, tak ako farby, ktoré pripomínajú majstrovské diela a barokovú výzdobu palácov, sú súčasťou montegrappského talianskeho dedičstva. V krajine známej dramatičnom a láskou, kde prichádzajú spisovatelia aby našli romantiku, nie je žiadny predmet tak bezvýznamný, aby nemohol byť krásny. Tak ako jeho limitované série, slobodne inšpirované veľkými momentmi histórie aj najstaršími vášňami ľudstva, značka Montegrappa prináša širokú škálu pre tých, ktorí si denne užívajú luxus. 

Značka Montegrappa sa v roku 2000 zaradila k popredným svetovým lídrom v predaji luxusných výrobkov. A dnes, či už v limitovanej sérii, alebo v bežnej ponuke, si zachováva majstrovstvo najvyššej triedy, vytvárajúc exkluzívne perá, ktoré písmeno za písmenom vyjadrujú tok emócií.

 Alica Štrbavá      Photos: Montegrappa Press

GALLERY

    www.montegrappa.com

Mohlo by sa Vám páčiť