Hľadať

Nezabudnuteľné okamihy v hoteli Romazzino

Nezabudnuteľné okamihy v hoteli Romazzino

Navštívil som už viacero miest a na niektoré spomínam s radosťou. Costa Smeralda alebo ak chcete smaragdové pobrežie, k nim rozhodne patrí. Na jar akoby tam ktosi rozvinul pestrý koberec utkaný z kvetov a bylín. Takmer všade rastie rozmarín, levanduľa, či myrta. Aj vďaka nim je Sardínia tak voňavá a farebne krásna. Okrem nezabudnuteľnej miestnej prírody rád spomínam aj na jeden výnimočný hotel na ostrove. Získal si ma prostredím, v ktorom sa nachádza i luxusom, ktorý ponúka.

Už pri ubytovaní máte na výber z niekoľkých možností. Pokiaľ túžite bývať skutočne kráľovsky, oplatí sa vyskúšať si pobyt v Prezidentskom apartmáne hotela Romazzino. Na jeho najvyššie poschodie vás zavezie súkromný výťah. Očakávajte fascinujúci výhľad na prekrásne neďaleké záhrady i more, na ktorého hladine sa večer čo večer zrkadlia lúče zapadajúceho slnka. Prezidentský apartmán, podobne ako ostatné izby v hoteli, má autentický sardínsky šarm. Na ploche 95 metrov štvorcových nájdete všetko potrebné pre prácu i zábavu. Širokouhlý LCD televízor, prehrávač diskov DVD, fax, kopírku i priestranné jacuzzi. Apartmán skrášľuje keramika a vyrezávaný drevený nábytok, všetko výtvory rúk tých najtalentovanejších sardínskych majstrov.

small

Pozitívom je, že znamenitý luxus vám nenaservírujú len v Prezidentskom apartmáne, ale aj v ďalších 16-tich suitách a 77-mich hosťovských izbách. Všetky majú terasu alebo balkón a štýlovo zariadený interiér. Aké lákadlá ponúka okolie hotela? Napríklad súkromnú pláž s bielym pieskom, ktorá je perfektným miestom pre relax v pokojnom prostredí Costa Smeralda. Adrenalín a šteklivé vzrušenie si môžete dopriať pri praktizovaní vodných športov alebo pri rozmanitých aktivitách na čerstvom vzduchu. Zahrajte si golf alebo si odskočte s tímom skvelých ľudí na rybačku. Hotel Romazzino je ideálnym miestom k tomu, aby ste sa udržali v dobrej fyzickej kondícii aj počas dovolenkového obdobia. Stuhnuté svaly si ľahko rozprúdite v hotelovom bazéne, k dispozícii budete mať tiež dve fitnescentrá a tenisový kurt.

small_2

Keď sa dobre porozhliadnete, na ostrove nájdete aj špičkové pohostinské a stravovacie zariadenia. Zájsť si môžete napríklad do Baru Girepro, z ktorého terás ľudia pozorujú záliv a okolité ostrovy. Máte chuť na lahodný drink alebo osviežujúci šalát? Stačí poctiť svojou maličkosťou miestny Beach Bar, kde uvedené špecialitky pripravujú. Energeticky bohatšie pokrmy servírujú v plážovej reštaurácii Barbecue Spaggia. Na tamojšom jedálnom lístku tróni typická talianska pasta, grilovaná ryba alebo pizza priamo z drevenej pece. Ak náhodou zatúžite po romantike, reštaurácia Romazzino je tá pravá. Postavili ju v skutočne idylickom prostredí a jedlá v nej sú pripravované z čerstvých miestnych surovín.

small_1

Čo by som mal ešte dodať? Moja dovolenka v hoteli Romazzino sa premenila na výnimočný zážitok. Spoznal som kopec priateľských ľudí, kus nádhernej krajiny i kultúru, o ktorej som počul veľa takých i onakých vecí. Malebná Sardínia sa však ukázala ako ideálna dovolenková destinácia. Ani tajomné smaragdové pobrežie neostalo svojej povesti nič dlžné. Naozaj je to miesto, kde more hrá mnohými farbami a kde príroda ešte nevydala všetky svoje tajomstvá.

Marcel Letko
Photos: Hotel Romazzino
www.romazzinohotel.com

Mohlo by sa Vám páčiť