Hľadať

Ocenenie pre Aeros

Ocenenie pre Aeros

Už druhé ocenenie „malý podnikateľ roka“ v priebehu piatich rokov dosiahol Igor Pasternak, riaditeľ spoločnosti Aeros. A nezískal ho od hocikoho, ale od americkej Správy malých podnikov. Čím si zaslúžil tento úspech?

Pasternak a jeho firma Aeros sa podieľa na vývoji nového, alternatívneho typu leteckého dopravného prostriedku. Volá sa Aeroscraft. „Som hrdý, že ma znova zvolili za víťaza. Táto cena je dôkazom toho, že firma Aeros sa uberá správnym kurzom,“ reagoval Pasternak na svoje víťazstvo.

Presuňme sa však priamo k tomu, čo konkrétne mu výhru zabezpečilo. Aeroscraft je navrhnutý tak, aby ponúkal celú škálu nových funkcií a kompletne novú dimenziu lietadla. Má špeciálnu stavbu, nie je vrtuľníkom ani lietadlom. Vyrobený je z technicky dokonalých a kvalitných materiálov. Ide o unikátne „vzdušné plavidlo“, ktoré sa bude môcť uplatniť vo viacerých sférach života. Počnúc vojenským letectvom, končiac využitím zo strany záchranárov. Aeroscraft dokáže pomôcť mnohým misiám, pátracím a záchranným akciám, slúžiť by mohol aj pri evakuácii ľudí pri živelných pohromách ako je hurikán.

Jeho prednosti ocenia aj firmy či korporácie, ktoré svoje aktivity realizujú v odľahlých, ťažko dostupných oblastiach – teda tam, kde je potrebné prísne dbať na ekologický aspekt. Práve Aeroscraft dokáže dopraviť ľudí do týchto oblastí pohodlne a vzhľadom na svoje vlastnosti a konštrukciu nepoškodiť životné prostredie. Ide teda skutočne o unikátny dopravný prostriedok.

NIPOS                                                                   Photos: Aeros PR

www.aerosml.com

Mohlo by sa Vám páčiť