Hľadať

Oslavy jubilea v havajskom štýle

Na havajské ostrovy sa vždy vraciam rád.  Môže za to tamojšie prostredie i domorodí obyvatelia, vítajúci turistov s milým úsmevom na tvári. Pri každej ďalšej návšteve objavujem nové a nové poklady tohto fascinujúceho, ďalekého miesta. Neustále ma prekvapuje miestna fauna a flóra, dokonca aj západ slnka, ktorý zvyknem pozorovať spoza vysokých paliem, nebýva stále rovnaký. A hoci sa odtiene červenej, oranžovej a žltej neustále menia, výsledná kompozícia farieb ma vždy uchváti. Tentokrát som na ostrovy pocestoval kvôli výnimočnej udalosti. Dopočul som sa, že môj obľúbený turistický rezort Kahala oslavuje svoje prvé päťdesiatiny.

Významné jubileum si prirodzene treba uctiť tak, ako sa patrí. Pri tejto príležitosti pripravil hotel pre potenciálnych  návštevníkov obzvlášť výnimočné dovolenkové „balíčky“. Po krátkom „prieskume“ som nadobudol pocit, že „The Imperial Golden Vacation Experience“ je zo všetkých  ponúkaných ten najlepší. Balíček v hodnote 50 000 dolárov zahŕňa päťdňový pobyt v hoteli, pestrý denný program a špeciálne stravovacie služby. Aby som bol konkrétnejší, pripravte sa na súkromný výlet helikoptérou  po ostrove Oahu, vzrušujúcu plavbu katamaranom v ústrety zapadujúcemu slnku, či jazdu v nablýskanom elegáne rolls-royce. Reťaz dobrodružných aktivít pretne na obed osviežujúci piknik, neskôr zasa nóbl večera s piatimi chodmi, servírovaná v miestnej reštaurácii Hoku. Celkom príjemná predstava, čo poviete? Priznám sa, potešili ma aj ďalšie služby zahrnuté v „balíčku“. Napríklad možnosť dožičiť svojmu telu a duši blahodarný relax. Vtedy sa dostanú k slovu šikovné ruky kúpeľných profesionálov. Doprajú vám tradičnú havajskú masáž, kombinovanú s kolagénovými procedúrami. Aby som nezabudol, hotel Kahala začlenil do najluxusnejšieho dovolenkového „balíčka“ aj čajový servis. Obľúbený povzbudzujúci nápoj vám  prinesú priamo do vašej izby alebo na Veranda lounge, podľa toho, kde chcete tráviť najbližšie chvíle. Cena tejto služby je 19,64 dolárov. Náhoda, že sa číslice sumy zhodujú práve s rokom vybudovania hotela? Veru nie.

Pokiaľ by ste si vybrali aj ktorýkoľvek z „bežných“ dovolenkových balíčkov, vždy sa máte na čo tešiť. Atmosféra v rezorte Kahala je skutočne pohodová a priateľská, doslova pohladí dušu. Sčasti za to môžu aj prívetivé, akoby večne sa usmievajúce delfíny. Pohľad  na tieto prítulné cicavce, bezstarostne šantiace v tyrkysovo-modrej vode lagúny, sa naskytá z viacerých izieb hotela. Keď práve nepozorujem nevinnú hru delfínov a detí, rád sa túlam po pláži. Je čistá, zlatistá, pravidelne pohládzaná lúčmi havajského slnka. Ako si tak kráčam po teplom piesku a obdivujem miestnu scenériu, more si zatiaľ tíško šepká svoju večnú pieseň. Nádhera. Ku čarovnému prostrediu patria aj úžasní ľudia. Pre to „zdravé“ jadro z hotelového personálu sa rezort Kahala stal druhým domovom. Môžete si byť istí, že títo srdeční ľudkovia vám venujú úsmev, prejavia ochotu, či trpezlivosť. Zrejme to bude dané typicky ostrovanskou náturou. Návšteva Oahu – to sú aj sladké, tak trochu rafinované pokušenia. Pozvanie na aromatický drink Mai Tai , miestnu špecialitku Blue Hawai Maccaroon alebo snehobiely kokosový zákusok Kahala, sa jednoducho neodmieta.

Na záver sa ešte rád podelím o niekoľko dôležitých údajov a čísel.


Kahala Hotel and Resort ponúka návštevníkom:

338 izieb (podľa výhľadu na oceán, hory, lagúnu s delfínmi), 5 reštaurácii, bar/salónik, kúpele, saunu, fitness centrum, nekrytý vonkajší bazén, detský bazén, detský klub, biznis centrum, požičovňu počítačov, zmenáreň, čistiace služby, kadernícky salón, svadobné služby, 24 hodinový servis.


V jednotlivých izbách a apartmánoch nájdete:

klimatizáciu, župany, papuče, protialergickú posteľnú bielizeň, kombináciu sprchy a vane, sušič na vlasy, zrkadlo, osobnú váhu, káblovú a satelitnú TV, DVD rekordéry, 40 palcové LCD televízory, prehrávače CD, wi-fi, telefón, dennú tlač, chladničku a sejf.

Marcel Letko                                                                         Photos: Kahalaresort Press

www.kahalaresort.com

Mohlo by sa Vám páčiť