Hľadať

Paríž z vtáčej perspektívy

28. septembra 2014, vzlietol orol morský z Eiffelovej veže v Paríži a preletel ponad Seinu priamo do záhrad na námestí Trocadéro, kde ho privítal obrovský dav a sokoliar Jacques Olivier Travers. Vďaka Sony Action Cam Mini si môžete teraz vychutnať strmhlavý let z vtáčej perspektívy aj vy. Video natočila malá kamera pripevnená na chrbte orla a zachytila tak celý jeho let.

Jacques Travers je vedúci neziskovej organizácie FREEDOM, ktorej cieľom je znovu navrátiť orla morského do jeho prirodzeného prostredia vo francúzskych a švajčiarskych Alpách. Orol morský totiž vo Francúzsku vyhynul pred viac ako päťdesiatimi rokmi.


Sony a FREEDOM

Sony spolupracuje s organizáciou FREEDOM ako oficiálny sponzor, čím pomáha so začlenením oral morského spať do jeho prirodzeného prostredia. Sony poskytuje hnutiu FREEDOM svoje kamery Action Cam,  s ktorými dokážu presne dokumentovať lety majestátnych dravcov. Získaný materiál pomôže organizácii FREEDOM spoznať správanie týchto orlov a lepšie pochopiť prostredie, ktoré je potrebné na prinavrátenie orla do voľnej francúzskej prírody.

Sony Action Cam dokáže natáčať plynulé a kvalitné Full-HD videá. Technológia SteadyShot zabezpečuje dokonalú obrazovú stabilizáciu počas letu dravcov a GPS modul zbiera všetky dostupné dáta o trase letu. Malé rozmery kamery zase umožňujú jednoduché uchytenie na telo orla bez toho, aby dravcov obmedzovali pri lete.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť