Hľadať

Sony výrazne znižuje cenu PlayStation 2

Spoločnosť Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) od 1. apríla výrazne znižuje cenu hracej konzoly PlayStation 2 na 99,99 €. Viac ako 23% nárazové zníženie (z pôvodných 129,99 €) má sprístupniť konzolu najmä rodinám, pre ktoré je na PS2 k dispozícii široká sériu titulov tzv. rodinnej zábavy. SCEE chce týmto krokom upevniť pozíciu najúspešnejšej konzoly v histórii, ktorej sa doteraz predalo viac než 136 miliónov kusov.


Úspešná aj po desiatich rokoch

„Dnes žijeme už desiaty rok úspešného pôsobenia PlayStation 2 na trhu a konzola zostala silná vo väčšine krajín nášho pôsobenia. Revízia odporúčanej maloobchodnej ceny pomôže zabezpečiť, že PlayStation 2 zostane kľúčovým prvkom zábavného a herného trhu ešte nejaký čas. Tento rok budeme ďalej rozširovať ponuku herných titulov, čo znamená, že noví a aj stávajúci majitelia sa majú určite na čo tešiť,“ povedal David Reeves, prezident a CEO spoločnosti SCEE.

Od jej uvedenia na trh v roku 2000 sa na celom svete vyexpedovalo viac než 136 miliónov kusov hracej konzoly PlayStation 2*, vďaka čomu si získala titul najpopulárnejšej hracej konzoly v celej histórii herného priemyslu. Tento rok sa obrovská knižnica herných titulov PlayStation 2 najrôznejších žánrov rozrastie na takmer 1 900 titulov.


Centrum zábavy v obývačke

Počas svojho pôsobenia hracia konzola PlayStation 2 nielenže posunula videohry do popredia multimediálnej zábavy, ale taktiež predstavila koncept multimediálneho systému, pôsobiaceho ako centrum zábavy v obývačke. PlayStation 2 bola prvou hernou konzolou s DVD technológiou a rapídny nárast počtu jej majiteľov napomohol udomácniť sa DVD nosičom v úlohe štandardného optického diskového média na celom svete.

PlayStation 2 zostáva stále najpoužívanejším počítačovým systémom na trhu, čo dokazuje aj správa spoločnosti The Nielsen z decembra 2008. Minulý rok sa PlayStation 2 stala prvou konzolou v histórii, ktorá prekročila hranicu 50 miliónov vyexpedovaných kusov v celej Európe a krajinách pôsobnosti spoločnosti SCEE, vďaka čomu je jedným z najúspešnejších technologických produktov všetkých čias.

*Hodnoty platné ku koncu decembra 2008

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť