Hľadať

To pravé miesto pre kráľovskú hru

Návšteva vo svätostánku francúzskeho jazdeckého športu sa oplatí a to bez ohľadu na to, či patríte len k „obyčajným“ fanúšikom sediacim na tribúne a povzbudzujúcim hráčov na ihrisku alebo k skúseným profesionálom pripraveným na duel s niektorým z významnejších športovcov. Klub v Chantilly ponúka hosťom veľmi vľúdnu atmosféru a jeho zamestnanci sú nápomocní pri akomkoľvek probléme súvisiacom s pólom, prípadne službami, poskytovanými v tamojšom zariadení.

Klub rozprestierajúci sa neďaleko dedinky Apremont otvára svoje brány pre regulárnych členov i „bežných“ návštevníkov. Nadšenci kráľovskej hry sa veľmi rýchlo ocitnú vo víre radosti, smiechu a neutíchajúcej akcie. Okrem fascinujúcich turnajov sa na pôde prestížneho klubu organizujú i rozmanité spoločenské eventy.

Rozvrh športových aktivít v Chantilly je možné prispôsobiť podľa toho, či si záujemca želá zúčastniť sa jednorázového tréningu alebo radšej dáva prednosť opakovaným lekciám. Tie poskytuje skúsený Stéphane Macaire, pod ktorého dohľadom zvykne byť práca na fyzickej kondícii, hernej taktike, či technike triafania pálkou do lopty, výnimočne inšpiratívna a zábavná. Stéphane je z minulosti známy ako talentovaný hráč, ktorý sa po skončení aktívnej kariéry výborne zhostil role profesionálneho učiteľa-trénera a športového rozhodcu. Sympatický Francúz s niekdajším hendikepom +8 rozpráva plynule po anglicky a podľa mnohých odborníkov je „európskou verziou“ legendárneho amerického „kouča“ póla Reggieho Ludwiga. V čase svojej najväčšej slávy Stéphane súperil s mimoriadne úspešným reprezentantom „kráľovského športu“ Gonzalom Pieresom seniorom, dokonca mal možnosť zahrať si aj s jeho Veličenstvom, princom Charlesom. Macaire sa okrem iného zúčastnil aj vysokoprofilových turnajov póla v Sotogrando, Deuville, St. Tropéz a Moskve.

Post jazdeckého inštruktora v Chantilly zastáva so všetkou vážnosťou Dominique Pan. Medzi jeho úlohy patrí napríklad overovanie a vyhodnocovanie hráčových schopnosti ako aj prispôsobovanie výberu, dĺžky a intenzity tréningu presne na mieru. Dominique je jedným z mála inštruktorov jazdectva, ktorí sa môžu pochváliť ziskom ocenenia Diplome‘d Etat udeľovanom francúzskymi autoritami. V Panov prospech hovorí taktiež vyše 30 rokov skúseností s trénovaním na rozmanitých výkonnostných úrovniach i jeho pôsobenie v elitnej jazdeckej škole Le Cadre Noir de Saumur, kde zastával post inštruktora. Dominique rozpráva plynule po anglicky a hoci jeho prístup ku zverencom nie je prísny, ale skôr priateľský, nechýbajú mu výsledky.

Pre tréning v Chantilly sú určené špeciálne vycvičené polo poníky, ktoré sa podobne ako ľudia od seba navzájom líšia charakterovými črtami. Záujemca si môže vybrať, či chce jazdiť na väčšom, menšom, pokojnejšom, či živšom zvierati, všetko sa dá dopredu dohodnúť. Správna voľba poníka na základe jeho vlastností, je dôležitá pre kvalitný tréning. Ak má hráč v oblasti pola výrazné rezervy, príliš rýchly a temperamentný kôň by mu mohol spôsobovať problémy. Cvičiť sa spočiatku dá aj na drevenom poníkovi.

Okrem vynikajúcich tréningových príležitostí a obratných inštruktorov, ktorí sa starajú o zdokonaľovanie hráčových schopností, sa môžu návštevníci klubu v Chantilly tešiť aj na čarovný clubhouse. Na profesionálny tím pracovníkov poctivo dozerá prívetivá dvojica Pascal a Marielle, pripravená spríjemniť hosťom ich chvíle v mekke francúzskeho jazdeckého športu. V klubovom dome sa nachádza štýlový bar i útulná jedáleň, nechýbajú ani spoločenské zariadenia a priestory určené pre základnú hygienu a osvieženie. Cez leto organizuje klub skvelé barbecue, návštevníci sú v tom čase sústredení vonku, v rozmerných stanoch. V období medzi novembrom a marcom sa posedenia pri jedle odohrávajú v príjemnej jedálni. Stoly sa prehýbajú lahodnými varenými pokrmami, v tamojšej kuchyni pripravujú aj rozmanité jedlá pre vegetariánov. Hostia si môžu taktiež dopriať kávu, čaj, prípadne horúcu čokoládu, jedinečná je i ponuka francúzskych vín a syrov.  

Klub v Chantilly sa rozprestiera na chránenom, 205 akrovom súkromnom pozemku. Hoci zariadenie majitelia oficiálne sprístupnili verejnosti v roku 1995, prvé ihrisko bolo postavené už v roku 1920, pod dohľadom rodiny Rothchild.

Marcel Letko                                                           Photos: ISIFA, Press

www.poloclubchantilly.com

Mohlo by sa Vám páčiť