Hľadať

Výnimočná kvalita znamená pre nás všetko / INTERVIEW

Pred pár týždňami vstúpila do Milliardcity čokoláda Vanini. Potichu, bez zbytočného rozruchu si získala srdcia mnohých obyvateľov nášho mesta. Už v tom čase ma prenasledovala túžba spoznať svet Vanini dôkladnejšie. Preto som sa rozhodol osloviť syna zakladateľa spoločnosti, dnes jej vedúceho predstaviteľa – Emilia Agostoniho.

Pán Agostoni, dovoľte mi spýtať sa na váš fantastický recept, prostredníctvom ktorého sa vám podarilo získať záujem ľudí, milovníkov čokolády. V čom spočíva váš jedinečný úspech?
Hlavnou zásadou našej spoločnosti ICAM je aktívne sa zúčastňovať na celom procese výroby, až do jej konečnej fázy, keď dostanete výsledný produkt – kvalitnú čokoládu. Celý proces začína pri základnej surovine, ktorú vyberáme priamo na najlepších kakaových plantážach. Táto zásada nám umožňuje udržiavať si kontrolu nad jednotlivými výrobnými postupmi a zároveň garantuje vysokú úroveň kvality.

Mal som možnosť prečítať si váš príbeh a zaujala ma skutočnosť, že v súčasnej dobe globalizácie ste dokázali odolať. Mnohé spoločnosti si už dnes udržiavajú len minimálny vplyv na riadenie svojich firiem a končia ako súčasť veľkých ekonomických zoskupení. Mohli by ste vysvetliť ako sa vám darí odolávať modernému tlaku globalizácie?
Počas rokov spoločnosť ICAM dokázala pružne reagovať na vývoj trhu, obmieňať svoju produkciu, zodpovedne sledovať moderné trendy a dnes je svetovým lídrom v produkcii organickej čokolády.
Taktiež sa nám podarilo zaujať výhodné postavenie na trhu s portfóliom lahodnej čokolády najlepšej kvality, so širokou ponukou produktov, ktoré nachádzajú svoje miesto v cukrárňach, v biznise so zmrzlinou, či vo výrobe polotovarov, alebo v cukrárenských prevádzkach.
Ďalšou dôležitou motiváciou pre náš rast je samotné citové puto so spoločnosťou, ktorú založil v roku 1946 môj otec Silvio Agostoni. K tomu musím pripočítať vášeň a húževnatosť, ktoré nás posúvajú stále dopredu v oblasti produkcie, a nesmiem zabudnúť na zmysel pre kvalitu a inováciu.
Vanini predstavuje skutočný rodinný klenot s precízne vytvoreným know-how na poli výroby čokolády.

Prečo ste sa rozhodli vyrábať čokoládu práve pre luxusný trh?
Trh s luxusnou, lahodnou čokoládou je ten, v ktorom si Vanini vybudovalo významnú pozíciu. Keď sa však pozriete o niekoľko rokov dozadu, tak zistíte, že trh s luxusnou čokoládou prakticky neexistoval. Momentálne ale rapídne expanduje.

Myslím si, že ste si vybrali skvelú marketingovú stratégiu – obdivuhodné, luxusné obaly, zaujímavé farby. Podľa akých pravidiel si vyberáte dizajnérov a tvoríte dizajn obalov?
Imidž Vanini vytvárame veľmi opatrne a to v spolupráci s najlepšími agentúrami, ktoré sa špecializujú na obaly pre luxusné potravinárske produkty. Charakteristický obal je skutočne rozhodujúci, veľmi dôležitý pre taký špeciálny produkt ako je Vanini.

Vaše produkty zaznamenali zaujímavé úspechy, získali významné ocenenia. Vanini patrí medzi hviezdy. Predpokladám, že úspechy predstavujú dôležitý bod inšpirácie, ktorá vás posúva stále dopredu. Aké méty by ste chceli ešte dosiahnuť na trhu s luxusnou čokoládou?
Vanini je mladá značka, ale už dosiahla medzinárodný úspech víťazstvom na Superior Taste Award v roku 2007 a opäť v tomto roku (2008). Požiadavky súčasných spotrebiteľov ale konštantne narastajú. Dôležité vyznamenania, ktoré sme získali, nás povzbudili, aby sme rozšírili našu ponuku o nové prémiové produkty, ktoré sme predstavili v jesennej kolekcii. (Info o nových výrobkoch Vanini nájdete na http://www.milliardcity.com/skvelu-cokoladu-prezradza-jej-vzneseny-povod). Trh s kvalitnou čokoládou nedosiahol ešte na vrchol, ale naším cieľom je etablovať Vanini ako absolútneho lídra na medzinárodnom trhu, v ktorom excelentná kvalita znamená všetko.

Keďže produkujete luxusné čokolády, určite máte rád aj luxusné produkty. Aká je vaša definícia luxusu?
Luxus je veľmi špecifický a osobný pojem, niekedy sa môže aj najjednoduchšia vec stať luxusnou, pokiaľ dokáže spestriť váš deň a priniesť vám radosť. Osobne, ako každý Talian, mám rád dobré jedlo a vychutnávam si dobré víno.

Interview by Peter Fritz      Photo: ICAM

www.vaninicioccolato.it
www.icamcioccolato.it

Mohlo by sa Vám páčiť