Autentické príbehy, nadčasové témy

Bentley odhalilo nové pretekárske vozidlo Continental GT3

0
Bentley odhalilo nové pretekárske vozidlo Continental GT3

Spoločnosť Bentley Motorsport dnes predstavila úplne nové pretekárske vozidlo Continental GT3, ktoré sa v súčasnosti vyvíja pre nasledujúcu pretekársku sezónu.

 

Druhá generácia modelu Continental GT3 patrí k najnovším pretekárskym špeciálom spoločnosti Bentley. Prvá generácia tohto modelu sa ukázala ako úspešná, keď získala 120 pódií a 45 víťazstiev v 528 pretekoch vo svete.

Riaditeľ Bentley Motorsport, Brian Gush sa na margo tejto udalosti dodal:

„Po štyroch rokoch úspechov modelu Continental GT3 sme radi, že môžeme odhaliť novú sériu druhej generácie. Nové auto obsahuje úplne nové riešenia, ktoré mu dopomôžu k lepšiemu výkonu, o čom svedčia aj výsledky prvých testov. Nový model Continental GT sa ukazuje byť skvelým východiskovým bodom pre ďalší rozvoj pretekárskeho programu.“

 

Nový Continental GT3

Za vývoj nového auta sú zodpovední inžinieri tímu Bentley Motorsport so sídlom v Crewe, pričom sa na ňom spolupodieľali dizajnéri a technici z partnerskej organizácie M-Sport.

Nový kontinent GT3 bol navrhnutý na platforme úplne nového vozidla Continental GT s využitím prevažne hliníkovej konštrukcie, ktorá je základom pre zvládanie náročných podmienok a rozloženia ideálnej hmotnosti pre samotné preteky.

Motor rovnako prešiel novým vývojovým procesom, pričom je postavený na základoch odskúšaného 4.0-litrového agregátu Bentley Twin-Turbo V8 s úplne prepracovaným systémom nasávania a výfuku. Výkon sa zvýšil na 550 koní.

Vonkajšie aerodynamické prvky boli vytvorené v aerodynamickom tuneli a sú založené na línii cestného vozidla, vďaka čomu zmohutnela samotná karoséria a zvýšili sa aerodynamické prvky, ktoré sú schopné vyvinúť dodatočnú prítlačnú silu. Závesné a brzdové systémy sú tiež nové a prispôsobené modelu Continental GT3.

Nový pretekársky automobil už začal šesťmesačný testovací program vo Veľkej Británii, Francúzsku a Portugalsku. Nadchádzajúci vývojový program takisto zahŕňa simuláciu 24-hodinových vytrvalostných pretekov.

 

Peter Fritz / Press

Fotografie: Bentley Press

 

www.bentleymotors.com