Autentické príbehy, nadčasové témy

BOCIANY NOSIA DETI. NIEKEDY

0
BOCIANY NOSIA DETI. NIEKEDY

Bociany nosia deti. Teda kedysi nosievali. Spomínate si? Teraz však robia poštárov pre internetový obchod. Aspoň v úžasnom animovanom filmovom svete, kde je všetko možné i nemožné. Vitajte vo svete BOCIANOV.

Najlepší doručovateľ firmy bocian Junior, má byť čoskoro povýšený. Omylom však spustí stroj na výrobu detí, ktorý bez akejkoľvek kontroly vytvorí rozkošné dievčatko. Junior a jeho kamarátka Tulip, jediný človek na Bocianej hore, sa zúfalo snažia doručiť svoje prvé dieťa skôr, ako sa o aktivácii stroja dozvie šéf. Čaká ich divoká a objavná cesta, ktorá by mohla pomôcť nejednej rodine a vrátiť bocianom celého sveta ich zabudnuté rozprávkové poslanie.

Tento nezvyčajný pár kuriérov, hrdinsky odolávajúci nebezpečenstvám a nečakaným prekážkam, nehovoriac o odlišných názoroch takmer na všetko, zažije životnú cestu v zábavnom a dojímavom príbehu, oslavujúcom priateľstvo, lásku a rodinu.

Producenti celovečerného animovaného filmu BOCIANY (Storks), si vybrali na jeho realizáciu známeho scenáristu komédií a režiséra Nicholasa Stollera (Susedia na odstrel 2, Zoolander No. 2, Mupeti) a špičkového animátora Douga Sweetlanda, ktorý má skúsenosti z animovaných hitov ako Toy Story – Príbeh hračiek, Hľadá sa Nemo či Autá.

Rodina to nie sú len ľudia s ktorými vás spája pokrvné puto

Jednou z dôležitých tém filmu je rodina. Tá môže mať ale rôzne tvary a veľkosti. Sú to vaši priatelia, ľudia, ktorých máte radi a obklopujete sa nimi.

„Na prvý pohľad sú Bociany skvelou komédiou, ale diváci v nej nájdu aj emočného trójskeho koňa. Postupne, ako sa Junior stále viac a viac zbližuje s kamarátkou Tulip a bábätkom, uvedomíme si, že pravdepodobne po prvýkrát v jeho živote sa stáva súčasťou rodiny, ktorá si vyžaduje oveľa viac pozornosti, ako očakávali. Po chvíli si uvedomíte aj vy, že tie pocity zdieľate spolu s ním.“- hovorí Doug Sweeetland.

Bociany chcú pobaviť deti aj rodičov

„Ako dieťa na určitom stupni vývoja si film pozriem a zabavím sa na ňom a vždy, keď ho uvidím neskôr, si z neho vezmem niečo nové a začnem rozumieť i vtipom, ktorým som predtým nerozumel. To sme chceli s Bocianmi dosiahnuť. Aby fungoval na viacerých úrovniach, aby pri ňom deti a rodičia strávili príjemné chvíle a možno si spomenuli na niečo čo zažili a aby sa deti zabavili.“ – dopĺňa režisér Nicholas Stoller

V slovenskom dabingu filmu budete počuť hlasy Vladimíra Kobielskeho, Dominiku Žiaranovú, Petra Rúfusa, Martina Kaprálika, Pavla Topoľského, René Jankoviča, Dušana Szabóa a ďalších. Režisérom bol Zoro Laurinc.

Na Slovensku film uvedie distribučná spoločnosť Continental film v 2D i 3D verzii 22. septembra 2016.

Words & Photos: Continental film

 

www.continentalfilm.sk