Autentické príbehy, nadčasové témy

Denník tohto leta

0

Denník tohto leta

Toto leto sa začalo hneď zostra, príchodom mesiaca máj. Nikdy som si nemyslela, že toto leto budem mať také nabité. Môj pas a kufor Louis Vuitton dostanú zabrať. Pribaliť make-up na každú príležitosť, žuvačky, dobrú náladu, nabíjačku k smartphonu a ešte odložiť moju mačku Helen k rodičom, a hor sa užiť si leto 2012 naplno.

16. – 27. mája 2012
Víta ma Francúzska riviera. V Cannes je filmový festival. Vždy som sa túžila ocitnúť na mieste módnych dív strieborného plátna ako Grace Kelly či Brigette Bardot. Vo svete filmových reflektorov a v žiarivých odleskoch cvakajúcich fotoaparátov sa budem cítiť ako filmová hviezda. Na túto udalosť si oblečiem niečo z letnej kolekcie Oscara de la Rentu. Pohodlná, no zároveň glamour kombinácia sa nesie vo všetkých jeho návrhoch. Veľká, vzdušná sukňa so zvýšeným pásom siahajúca až po zem, doplnená čipkovaným tieľkom či tričkom. Červená, zelená či žltá sukňa doplnená čiernou či bielou. Teatrálna sukňa a k nej vysoké topánky, výrazné šperky a listová kabelka je ako vystrihnutá z filmu o osudovej žene. Ideálne sa hodí k slnečnej romantike Stredomoria.

05. – 07. júla 2012
Letím späť na Slovensko. Na rodnej hrude nesmie nik vynechať najväčší letný festival Pohoda. A naň sa treba poctivo pripraviť. Nálady veľkých letných festivalov, ako sú Glastonbury, Roskilde či toho nášho, dokonale vystihla letná kolekcia Dsquared2. Alternatívny luxus v podobe jeansových košiel, ultrakrátkych jeansových šortiek, tričiek s potlačou, plaviek z americkej zástavy, veľkých slamených klobúkov, širokých modrých hippies overalov či roztrhaných jeansov s nádychom špiny, doplnené o koženné retiazky, náramky a gumáky na vysokých podpätkoch treba toto leto mať! Modrá, kaki, čierna so žltou, červenou či zelenou, všetky farby idú spolu. Bratia Dean a Dan geniálne vystihli atmosféru súčasného rock ´n´ rollu. A možno budem na konci tohto leta zo mňa manželka rockera!

28. júla 2012
Táto sobota je venovaná mojej najlepšie priateľke, ktorá má veľký deň – svadbu! Keď som zbadala svadobné oznámenie, ktoré bolo ladené v jemných pastelových farbách, presne som vedela, čo si mám obliecť. Letná kolekcia 2012 módneho domu Louis Vuitton pod vedením Marca Jacobsa sa nesie v bielej farbe, doplená s cukríkovými farbami ako sú ružová, žltá či bledomodrá. Všetky odtiene sú jemné pastelové. Dievčenská, snová – romantika ako z rozprávky. Biele topánky, čipkované jemné šaty, sukne či blúzočky. A samozrejme, biele sú aj ikonické kabelky módneho domu Louis Vuitton. Krásna biela, nevinná biela, čistá biela, panneská biela, jednoducho biela ako stvorená na veľký deň.

15. augusta 2012
V tento deň ma čaká náročný pracovný pohovor do práce. Môj nový zamestnávateľ nesmie zistiť, že som skoro celé leto chodila kade tade. Okrem svojich doterajších pracovných skúseností, kvalitných a pravdivých odporúčaní, musím zanechať aj silný dojem. Veľmi chcem túto prácu. Preto musím aj dobre pôsobiť. Čierna a šedá sú dve farby, v ktorých určite zabodujem. Vo svojej letnej kolekcii na sezónu jar/leto 2012 dominuje kolekcia značky Miu Miu. Sukňa so zvýšeným pásom, strihaná do písmena A, blúzky a topy s nadýchanými rukávmi, jednoduchá lína šiat, čierne vysoké čižmy a malé kabelky, všetko v čiernej, sivej s občasným pridaním hnedej, bielej, zlatej či vínovej. Konzervatívnosť dokonale vystihuje túto letnú kolekciu ako protipól všetkým „veselým“ náladám. Tak mi zostáva už len si veriť, aby som tú prácu získala!

Leto sa pomaly končí, a ja sa musím pripraviť pripraviť na jeseň., ktorá bude tiež plná dobrodružstiev. Avšak toto leto som si užila naplno, a budem naň ešte dlho spomínať.

Vaša Módna

(Michal Remenár                                                  Photos: Press

www.fashion.net