Autentické príbehy, nadčasové témy

Jazda svetom poníkov a koní / pre najmladších milovníkov koní

0

Ak vám doma rastie milovník koní, jazdec alebo džokej, nemusí si hneď obúvať jazdecké čižmy a sadať do sedla, aby spoznal svet koní. Príručka pre milovníkov koníkov je ideálnym prvým krokom k poznávaniu základov jazdectva, chovateľstva a starostlivosti o koňa.

Základné fakty o stavbe tela koňa, histórii a plemenách koní odkrýva kniha cez nádherné ilustrácie a vlepované interaktívne časti. Na rozdiel od väčšiny obrázkových encyklopédií dáva dieťaťu možnosť preniknúť priamo do sveta, ktorý sa točí okolo koní. Knihou totiž sprevádzajú skúsení ošetrovatelia Rosie a Filip, zakladatelia Tajnej spoločnosti ochrancov koníkov! V knižke odhaľujú tajomstvá správania koníkov a budúcim jazdcom dávajú cenné rady. Malého čitateľa poučia o tom, ako koníkovi vyčistiť kopytá, zapliesť mu chvost, nasadiť mu uzdu a osedlať ho. A pokiaľ malý jazdec vyrastie do naozajstného sedla, v knižke nájde aspoň papierové – s detailným popisom všetkých častí. Tiež sa naučí, aké poníky žijú v rôznych krajinách sveta, ako si plánovať tréningy a ako správne sedieť na koni. Lebo to je správna cesta k súťažiam, o ktorých sa v knižke dozvie viac a na ktorých sa neskôr so svojím koníkom môže zúčastniť. Jedinečná Príručka pre milovníkov koníkov ponúka aj výber povolaní, v ktorých sa môžu v budúcnosti uplatniť.

Aby sa však Rosie a Filip presvedčili o tom, že je čitateľ Príručky pre milovníkov koníkov skutočne na vstup do sveta koní pripravený, ukryli do nej aj malý test. Pre skutočného milovníka koníkov však nebude problémom odpovedať na otázky a tak úspešne vstúpiť do Tajnej spoločnosti ochrancov koníkov.

Rozmery: 255×255 mm
Väzba: pevná
ISBN: 978-80-8109-033-2

Words & Photo: Eastone Books

www.eastonebooks.com