Autentické príbehy, nadčasové témy

Krása, ktorá meria čas / INTERVIEW

0

Keď som sa pripravoval na stretnutie s manažérkou predajne Big Ben – Štefániou Bartošovou, tak som nepredpokladal, že v predajni objavím hneď dva „šperky“. Jedným bola šarmantná manažérka a druhým kolekcia hodiniek, ktorá okamžite dokázala zaujať moju pozornosť. Myslím, že rozhovor o kráse a hodinkách dokáže ponúknuť zaujímavé čítanie.

Denne pracujete s krásnymi a hodnotnými hodinkami. Mohol by som sa na úvod spýtať ako vnímate krásu a na druhej strane čas?
Pre mňa sú krása a čas navzájom prepojenými elementmi. Na to, aby boli veci krásne, potrebujú čas dozrieť. Ako sa hovorí: žena je ako víno, čím staršia, tým lepšia“, myslím si, že to naozaj platí. Ja sa snažím vidieť krásu všade okolo seba a nielen v hmotných veciach. Samozrejme, aj ja sa rada pokochám pohľadom na pekné topánky či šperky, ale častejšie dávam prednosť krásnym zážitkom z cestovania či gurmánskym pôžitkom.

Čo vás priviedlo k rozhodnutiu otvoriť predajňu s luxusnými hodinkami?
Táto ponuka prišla spontánne počas návštevy Holandska, kde som sa zoznámila s distribútorom hodiniek značky INVICTA pre Európu, ktorý mi ponúkol spoluprácu. Túto ponuku som dlhšie prehodnocovala, hlavne z dôvodu, že táto značka nie je na Slovensku vôbec známa. Nakoniec som to vzala ako výzvu a k značke Invicta som pripojila značky CharriolAquanautic, ktorých image podporuje hlavnú myšlienku obchodu: „Ponúkať kvalitné hodinky s jedinečným dizajnom za prijateľné ceny“. Po troch mesiacoch vybavovania formalít a zariaďovania sme mohli uvítať v našej predajni prvého zákazníka.

Navštevujú vašu predajňu častejšie muži alebo ženy?

Našimi zákazníkmi sú v prevažnej miere muži, ktorí však vyberajú hodinky pre svoje manželky, priateľky či dcéry. V každom prípade, vieme uspokojiť želanie každého zákazníka či zákazníčky.

Vo vašej predajni ponúkate zaujímavé značky hodiniek, ktoré dokážu osloviť už svojím dizajnom. Ako prijali tieto značky zákazníci?
Na slovenský trh sme uviedli tri nové značky hodiniek: Invicta, Charriol, Aquanautic. Každá z týchto značiek má svoj vlastný, špecifický dizajn, vďaka ktorému sú hodinky ľahko rozpoznateľné. Keď sme fotili reklamnú kampaň pre našu predajňu Big Ben s Ľubomírom Višňovským a Dominikou Cibulkovou, pamätám si Ľubovu prvú reakciu: „Wow, chcem všetky!“ Je to dobrý pocit vedieť, že naše hodinky sa ľuďom naozaj páčia.

Aké hodinky si zákazníci vyberajú najradšej?
Naši zákazníci sú všetko, len nie uniformní. Majú jasnú predstavu, chcú hodinky, ktoré budú dopĺňať obraz ich životného štýlu. Tí, ktorí radi športujú a potápajú sa, uprednostňujú značku Invicta a jej kolekciu Russian Diver, ktorej prvá séria bola vyrobená pred päťdesiatimi rokmi v náklade 100 kusov pre ruskú námornú flotilu. Ženy, ktoré milujú extravaganciu, oslovila kolekcia Kucha od Charriol, ktorá je inšpirovaná šelmou a jej náramky zdobí pravá srsť leoparda a zebry. A najnáročnejší klienti radi kupujú kolekcie King Cuda a Princess Cuda od Aquanautic, ktorých luneta a puzdro sú osádzané desiatkami briliantov.

Luxus je pojem, ktorý sa dá vnímať absolútne cielene, no na druhej strane vyjadruje nespočetné množstvo rôznych variácií, ako ho možno definovať. Aká je vaša definícia luxusu?
V poslednom čase je pre mňa luxusom nájsť si chvíľku sama pre seba a svojich blízkych, pretože zabehnúť nový obchod mi zaberá skoro všetok voľný čas. A ak náhodou netrávim deň v predajni, venujem sa magisterskému štúdiu na Ekonomickej univerzite. Dlhodobý luxus pociťujem ako možnosť žiť podľa vlastných predstáv, venovať sa veciam, ktoré ma zaujímajú, a ktoré robím s potešením a nie preto, že musím.

Peter Fritz                           Photos: Ľubomír Karšai

www.bigben.sk