Autentické príbehy, nadčasové témy

Leonardo da Vinci – obrazy

0
Leonardo da Vinci – obrazy

Vynálezca, maliar, sochár, vedec, architekt a inžinier Leonardo da Vinci (1452-1519) nebol nikým menším, než typickým renesančným géniom. Žiadny iný umelec jeho generácie nezanechal také rozsiahle, autentické a inovatívne dielo. Leonardo zostáva najzaujímavejším zo všetkých umelcov.

 

Z očarujúcej „Poslednej večere“ k dielu Mona Lisa objavíte kompletné maliarske diela jedného z najúžasnejších tvorivých majstrov histórie. Táto kolekcia čerpá z našej rozsiahlej najpredávanejšej verzie, ktorá patrí k jedným z najúplnejších prierezov Leonardových diel. V 10 kapitolách mapuje jeho život a všetky známe maľby, ktoré patria k pokladom takých múzeí, ako sú Louvre, Prada a Národnej galéria, a rovnako sleduje aj práce stratené v čase.

Tento jedinečný a kompletný zväzok ponúka dielo Leonarda da Vinci v rámci jeho sociálno-kultúrneho kontextu a zobrazených tradícií tej doby, pričom čerpá z najnovších vedeckých poznatkov. Rovnako zaujímavý je aj aktualizovaný predslov jedného z najzaujímavejších umeleckých historických objavov nášho času, ktorý pripravil Salvator Mundi.

 

Taschen/ Peter Fritz

Fotografie: Taschen Press

 

www.taschen.com