Autentické príbehy, nadčasové témy

Multimediálna výstava otvára svoje brány

0

Tvorbu Roberta Wilsona slovenskému publiku po prvýkrát predstaví séria videoportrétov, kde umelec zobrazuje významné osobnosti z kultúrno-spoločenského života. Výstavný multimediálny projekt je dielom spolupráce Slovenskej národnej galérie s J&T Bankou pod produkčnou a kreatívnou taktovkou agentúry Pavleye Art and Culture.

Názov: ROBERT WILSON VIDEOPORTRÉTY
Termín: 13. december 2013 – 23. marec 2014
Miesto: Slovenská národná galéria, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, Bratislava

Technologicky aj konceptuálne náročná výstava je inštalovaná v priestoroch átria a celej plochy druhého poschodia Slovenskej národnej galérie, na ktorej divákom predstaví 29 diel. Každý štylizovaný portrét sprevádza originálna akustická stopa a  projektovaný je na samostatnej obrazovke v rozmeroch 183cm x 61cm x 124 cm. Pri technickej inštalácii bol prítomný producent Roberta Wilsona Matthew Shattuck a kurátor výstavy Noah Khoshbin.

Od 7.12. 2013 v čase od 17:00 do 22:00 hod. je na Hlavnom námestí v Bratislave spustená aj projekcia kľúčového videoportrétu Brada Pitta, ktorá pozýva verejnosť na tento originálny multimediálny zážitok.


ROBERT WILSON VIDEOPORTRÉTY

Videoportréty, ktoré zobrazujú osobnosti ako napríklad Brad Pitt, Winona Ryder, Juliette Binoche, či Dita Von Teese sú výsledkom Wilsonovej spolupráce so skladateľom Michaelom Galassom, módnym návrhárom Kevinom Santosom a svetelným dizajnérom Ursom Schönebaumom. Návštevníci Slovenskej národnej galérie budú mať jedinečnú príležitosť zažiť diela v ich 3D podobe – sprevádzané svetelnou a akustickou stopou, ktoré nechávajú vyniknúť talent Roberta Wilsona a jeho presah medzi jednotlivými médiami. V čase Wilsonovej galerijnej premiéry v Bratislave bude jeho dielo paralelne
uvedené v parížskom Louvri.

Words: Empory & Moore/Press                                             Photos:Press

www.sng.sk