Autentické príbehy, nadčasové témy

Najlepšie nočné kluby v Paríži, časť II.

0

Najlepšie nočné kluby v Paríži, časť II.

V prvej časti parížskej prehliadky sme si predstavili podniky, ktoré radi navštevujú osobnosti ako Bjork a Leonardo di Caprio. Rozlúčili sme sa však s prísľubom opätovného návratu. Tentokrát zavítame na miesta, kde sa cítia pohodlne a „doma“ distingvovaný John Malkovich alebo hviezdna Naomi Campbell. Neobídeme ani klub s najsilnejším zvukovým systémom v Európe.

Rex Club je najobľúbenejším tanečným podnikom vo Francúzsku. Ľudia doň prichádzajú predovšetkým s úmyslom odviazať sa a dobre sa popreháňať po parkete. Pri pozornejšom sledovaní môžu návštevníci zahliadnuť napríklad herca Vincenta Lindona, prípadne škandalózneho fotografa Helmuta Newtona. Pre oboch je klub lákadlom kvôli prítomnosti viacerých zaujímavých a neopozeraných tvári, ktoré by sa mohli skvele uplatniť v oblasti modelingu.

Rex Club reprezentuje nielen vynikajúca atmosféra, ale aj najsilnejší zvukový systém v Európe. Dostatočný dôvod prečo ho vyhľadávajú najvýraznejšie hviezdy elektronickej hudby cez Davida Guettu a Carla Coxa, až po formácie Daft Punk a Chemical Brothers.
„Najtanečnejší podnik“ Francúzska predstavil svetu aj talentovaného dídžeja Lorana Garniera, ktorý sa takmer každý štvrtok v mesiaci do klubu vracia. Vylepšuje atmosféru, láka ľudí na parket a neostáva nič dlžný svojej povesti skvelého entertainera. Jeho párty sú tak obľúbené, že v nočnom podniku býva neuveriteľne plno. Aj preto sa návštevníkom opláca prísť skôr.

Na Rue Marbouf 32-34 nájdete pozoruhodný klub Mandala Ray. Jeho vlastníkom je trojica hereckých osobností, ktorá žne slávu a uznanie po celom svete. Pravidelní hostia štýlového spoločenského zariadenia už ani nie sú prekvapení, keď za stolom s bieloskvejúcim sa obrusom vidia sedieť Seana Penna, Johnnyho Deppa a Johna Malkovicha. Obľúbenci hereckého publika a skutoční milovníci Paríža si nenechajú ujsť príležitosť, aby opätovne navštívili pôvabnú metropolu na Seine a „nahliadli“ do klubu, ktoré ho sú vlastníkmi.

Mandala Ray je skutočne príjemným miestom s fantastickou kuchyňou a čo možno prekvapí, aj s veľmi solídnymi cenami. Vzhľadom ku skutočnosti, že sa jedná o klub prvej triedy, by to rozhodne nemuselo byť samozrejmosťou.
Okrem gastronomickej výnimočnosti nechýba očarujúcemu miestu dynamika ani vzrušujúca zábava. Kým v pondelok si návštevníci zariadenia pochutnávajú na lahodných pokrmoch a nápojoch počúvajúc pritom hudbu klasického orchestra, počas víkendu stoly „zmiznú“, aby sa uvoľnil priestor pre potreby jednej z najhorúcejších tanečných párty v meste. Reštaurácia sa tak na niekoľko hodín zmení na skutočný nočný klub, v ktorom ceny drinkov na moment porastú.   
Mandala Ray bol pôvodne miestom určeným na premietanie filmov, neskôr sa pretransformoval do súčasnej podoby s modernými dekoráciami a východoázijským lookom.

Fanúšikovia Cameron Diaz by si istotne radi posedeli so svojím idolom v príjemnom prostredí obľúbeného parížskeho Buddha Baru. Je to magické, oslavované miesto, ktoré učarovalo aj prieberčivej Paris Hilton, či rebelujúcej Naomi Campbell. Všetky tri hviezdy priznávajú, že do spoločenského podniku sa rady vracajú, najčastejšie, keď si chcú odpočinúť po vyčerpávajúcich nákupov v Paríži. Objednajú si chutné jedlo a započúvajú sa do hudby produkovanej francúzskou skupinou De-Phazz. Prvky jazzu kombinované s elementmi soulu, latina a trip-hopu ich vždy dostanú.

Uprostred 90-tych rokov práve Buddha Bar ukázal smerovanie podobne ladeným spoločenským zariadeniam ponukou štýlovej hudby, prítomnosťou pohodlných pohoviek a znamenitou, no zároveň aj netradičnou japonskou kuchyňou. Jeho úspech bol tak výrazný, že onedlho sa začali otvárať ďalšie „buddha bary“ v Ázii, Amerike i v Európe. Na svoje si postupne prišli obyvatelia Barcelony, Viedne a Londýna, neskôr však aj významných mimoeurópskych centier Las Vegas a Dubaja.

Aj napriek čoraz častejšiemu výskytu podobných zariadení ostáva parížsky Buddha Bar obľúbeným miestom mnohých známych a vplyvných osobností. V podniku je vídať nielen bohaté a slávne dámy využívajúce chvíľky cenného oddychu, ale aj pánov túžiacich po niečom príjemnom a výnimočnom. Rod Stewart, Sean Connery alebo bývalý prezident USA Bill Clinton nedajú na Buddha Bar v metropole Francúzska dopustiť.

Marcel Letko                                                     Photos: ISIFA, Press

www.rexclub.com