Autentické príbehy, nadčasové témy

Napite sa z fľaše za 2 milióny libier

0

Dva milióny libier za jednu fľašu. Taká je cena najdrahšieho alkoholu na svete. Teda presnejšie, jeho fľaše samotnej. Tri štvrtiny litra likéru Chambord štandardne stoja okolo 40 libier, o závratnú zvyšnú sumu sa postarala superluxusná fľaša, ktorá je skutočným a hriešne drahým šperkom.

Chambord v exkluzívnom balení je spoločným dielom jeho francúzskeho výrobcu a renomovaného šperkára Donalda Edga. Nie, známy sladký likér nemá žiadnu špeciálnu magickú prísadu, ktorá ho robí takým drahým. Záujemca o tento skvost skutočne zaplatí najviac za exkluzívnu, dokonale vyšperkovanú fľašu.

Fľašu zdobí všetko najlepšie a najexkluzívnejšie, čo svet šperkov a lesku ponúka. Počnúc diamantmi, cez 18-karátové zlato až po perly. Bohato vyzdobené je hrdlo, telo ako aj dno fľaše. Diamantov je na fľaši neuveriteľných 1100 kusov. Ako najdrahšiu fľašu alkoholu v histórii uznali toto dielo aj porotcovia zo známej Guinessovej knihy rekordov. Vidieť ju je možné aj na Londýnskom Fashion Weeku. Ten sa začal nedávno, 22. septembra.

Toto unikátne „alkoholické“ umelecké dielo vzniklo na počesť uvedenia novej hranej verzie „Raňajok u Tiffanyho“. Na premiére hry, v ktorej stvárni hlavnú úlohu slávna Anna Friel v  Theatre Royal Haymarket ho bude takisto možné vidieť.

Jakub Steiner                             Photos: ISIFA

www.chambordonline.com