Autentické príbehy, nadčasové témy

Nie je blond ako blond. Farbu ako zo salóna teraz dosiahnete aj doma

- Reklama -

Prichádza leto a s ním aj väčšia chuť a ochota experimentovať. Ak ste na rovnakej vlne a s čoraz teplejšími a slnečnejšími dňami máte chuť prežiariť aj svoje vlasy, poradíme vám. Zabudnite na suchú a nezdravo vyzerajúcu hrivu a zistite raz a navždy, ako na odfarbenie a zosvetlenie tak, aby výsledkom boli krásne, lesklé a zdravé vlasy plné života. Áno, aj vo svojej kúpeľni.

Balayage, ombré, alebo úplná blond?

Rozhodnutie je na vás a na tom, aký výsledný efekt plánujete dosiahnuť. Poďme pekne po poriadku. Technika balayage pochádza z Francúzska a v podstate ide o variáciu melírovania, pri ktorej sa však nezosvetľujú hrubé pramene vlasov, ale farba sa na jemné pramienky vlasov nanáša plynulými ťahmi štetcom alebo prstom. Vďaka tomu je možné dosiahnuť žiarivý, jemný a „mäkký“ výsledok, ktorý na prvý pohľad vyzerá mimoriadne prirodzene.

Na rozdiel od balayage, ombré je založené na postupnom zosvetľovaní vlasov: tmavšie korienky a zosvetlené končeky. To, kde sa zosvetlenie začína, závisí od dĺžky vašich vlasov – väčšinou však tmavá farba prechádza do svetlejšej zhruba v polovici. Ombré aj balayage sa navyše hodia takmer na každú farbu vlasov a je jedno, či ste brunetka, blondínka alebo červenovláska. Najlepšia správa je, že na to, aby ste dosiahli skvelý výsledok, nemusíte hneď bežať do salóna a pomerne jednoducho ho zvládnete aj doma.

Ombré aj balayage sa hodia takmer na každú farbu vlasov a je jedno, či ste brunetka, blondínka alebo červenovláska

Balayage – ako na to?

Nachystajte si:

Postup je jednoduchý. Natiahnite si rukavice a naberte si na prst malé množstvo prípravku. Odoberte jemný pramienok vlasov a zosvetľovač naneste zhruba od polovice dĺžky. Až teraz môžete nanesený prípravok veľmi zľahka a jemne potiahnuť smerom hore, čím na tejto časti docielite veľmi prirodzený zosvetľujúci efekt. Avšak pozor, nechoďte až ku korienkom, ale snažte sa skončiť zhruba 10-15 cm od hlavy (závisí od dĺžky vašich vlasov). Rovnako pokračujte s ďalšími pramienkami, nezabudnite na spodné vlasy a vlasy v okolí tváre. Nechajte pôsobiť podľa návodu, zvyčajne 25-45 minút v závislosti od toho, aký intenzívny výsledok chcete dosiahnuť.

V prípade, že sa pustíte do techniky balayage doma, vlasy alobalom oddeľovať nemusíte a zosvetľovač môžete nanášať aj prstom
Foto: Shutterstock (ID 1337829077)

Alebo skúsite ombré?

V prípade, že sa rozhodnete pre gradientné zosvetlenie vlasov doma, postupujte podobne, avšak namiesto jemných pramienkov vlasov, nanášajte zosvetľovač aplikačnou kefkou tak, aby ste vytvorili jemný prechod od tmavších korienkov k žiarivo svetlým končekom. Prípravok začnite nanášať zhruba v 1/3 dĺžky od hlavy. Dávajte si pri tom pozor, aby ste vytvorili plynulý prechod, a nie zreteľnú rovnú hranicu; tá by nevyzerala dobre. Cieľom je vytvoriť plastický a žiarivý výsledok, keď jedna farba veľmi plynulo a jemne prechádza do druhej. Preto pri aplikácii nezačínajte vždy v rovnakej dĺžke. Napríklad na vlasoch v okolí tváre môžete zosvetľovač nanášať už vyššie, než na ostatných vlasoch.

Komplet blond? Poďte na to!

Blond vlasy sú jednoznačne eyecatcher a žiarivú farbu si ľahlo vykúzlite aj doma. V prípade, že máte čierne alebo veľmi tmavé vlasy, do odfarbenia sa pre istotu púšťajte, len ak máte dostatok skúseností. V prvom rade totiž bude potrebné stiahnutie farby z vlasov, a až v ďalšom kroku ich nafarbenie na želaný odtieň.

V prípade hnedých a svetlejších vlasov si môžete dovoliť viac.

Na trhu je množstvo prípravkov aj na profesionálne použitie, ktoré vám v procese odfarbovania a zosvetľovania pomôžu, napríklad od značky Schwarzkopf Professional. Zosvetľujúci púder Schwarzkopf BlondMe dokáže zosvetliť vlasy až o 9 odtieňov a je vhodný na celoplošné zosvetľovanie, melírovanie aj tónovanie.

Zosvetľujúci púder Schwarzkopf BlondMe zosvetlí vlasy až o 9 odtieňov

Ak už ste blond, ale chcete svoje vlasy ešte viac zosvetliť a prežiariť, v tom prípade vyskúšajte prémiový Zosvetľujúci krém na vlasy Blondme, ktorý vlasy nielen účinne odfarbuje, ale aj zakrýva šediny a vlasom dodáva lesk a hebkosť. Vďaka krému dosiahnete zosvetlenie až o 5 stupňov a hrivu, ktorá bude pútať pozornosť už z diaľky.

Nezabúdajte však na následnú starostlivosť, ktorá je v prípade zosvetlených a blond vlasov o niečo špecifickejšia. Tak čo, idete do toho?

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -