Autentické príbehy, nadčasové témy

Opera Jet rozširuje flotilu

0

Spoločnosť Opera Jet uviedla do prevádzky dve nové prúdové lietadlá vo svojej flotile – Citation CJ3. Stroj s kapacitou 7 až 8 cestujúcich je unikátny v tom, že ako jediný na svete s celkovou vzletovou hmotnosťou prekračujúcou 5 700 kg je schválený pre jednopilotnú obsluhu.

Dolet 3 472 kilometrov navyše zabezpečí, že sa z bratislavského letiska dostane prakticky do celej Európy bez medzipristátia. Priemerná cestovná rýchlosť CJ3 je 773 km/h.


Dve nové lietadlá Citation CJ3 už v prevádzke

Spolu s lietadlami Citation Jet a Citation CJ2 už Opera Jet disponuje 4-mi lietadlami, onedlho pribudne aj Gulf Stream G200. Od roku 2010 rozšíri ponuku Dassault-Falcon 900 LX s doletom 8 800 kilometrov. Citation CJ3 poskytuje z celej flotily zatiaľ najvyššiu úroveň komfortu a zároveň je aj najekonomickejšie v prepočte na prepravenú osobu. Jeho letová hodina stojí 2 750 eur. Pre porovnanie, letová hodina 7-miestneho CJ2 stojí 2 520 eur, u 5-miestneho Citation Jet je to 2 220 eur.
V štandardnej výbave stojí Citation CJ3 okolo 7,5 milióna amerických dolárov.

Opera Jet je súkromná letecká spoločnosť špecializujúca sa na nepravidelnú leteckú dopravu najvyššieho štandardu. Opera Jet je držiteľom oprávnenia výcvikového centra FTO a ako jedna z mála spoločností svojho druhu vychováva vlastných pilotov. Opera Jet je rovnako vlastníkom oprávnenia na vykonávanie údržby a opráv lietadiel Cessna a Piper.

Words: Seesame                    Photos: Cessna Press, Seesame

www.operajet.sk