Autentické príbehy, nadčasové témy

Osviežte sa kávovým nápojom

0
Osviežte sa kávovým nápojom

V horúcich letných dňoch vymieňame teplé nápoje a jedlá za studené, ktoré nás osviežia. Aj čaj aj káva má veľa podôb v studenom prevedení. Kávový webový portál www.dobrakava.eu pre vás pripravil vlastný recept kávovej špeciality, ktorá vás príjemne osvieži a schladí.

small

COLUMBO SUMMER

Osviežujúci kávový nápoj na letné horúce dni.

Suroviny:
70g čerstvo praženej kávy
Kocky ľadu zo 600ml vody
1 ks pomaranč
40g trstinový cukor
Čerstvý zázvor
Voda na prípravu filtrovanej kávy

Postup: Kávu pomelieme na strednú hrúbku, pridáme kávovú lyžičku postrúhaného zázvoru a zalievaním vodou zohriatou na teplotu cca 94°C pripravíme silnú filtrovanú kávu tak, aby sme jej mali 400ml.Odporúčame kávu filtrovať priamo do nádoby s ľadom. Potom pridáme 40g trstinového cukru, šťavu z jedného pomaranča a môžeme servírovať.

small_2

Príďte si zgustnúť

V Coffe shope Dobrá káva na Starej Prievozskej 2, ktorá slúži aj ako malá degustačná kaviareň pre zákazníkov, majú špeciálny prístroj, v ktorom pripravujú aj takúto ľadovú prekvapkávanú kávu. Na tomto mieste môžete degustovať vybrané druhy káv a zakúpiť si až 23 druhov napríklad z Kolumbie, Hondurasu, Indonézie, Etiópie, Keni, Malawi, Burundi, Rwandy, Tanzánie a ešte ďalších 10 krajín. Okrem týchto káv však Coffe shop, ale aj vynovený e-shop www.dobrakava.eu, ponúka vlastne pestovanú kávu z plantáže El Colibrí na náhornej plošine v regióne Cauca v Kolumbii – značku COLUMBO. Dovoz z objednávky z e-shopu je do konca júna zadarmo.

Words & Photos: Accedo
www.dorbakava.eu