Autentické príbehy, nadčasové témy

Palác uprostred zasnežených Álp

0

Chladivé srdce bernských Álp ukrýva hotel, v ktorom sa ubytovaní hostia cítia ako v naozajstnom paláci. Nasávajú atmosféru horskej romantiky, užívajú si storakých potešení a aspoň na okamih zabúdajú na uponáhľaný svet s jeho bežnými problémami. Ak aj vy hľadáte miesto, kde si môžete odpočinúť od ťarchy denných starostí, skúste si zarezervovať niekoľkodňový pobyt v čarovnom „alpskom paláci“. Možno sa doň zamilujete natoľko, že ho ani nebudete chcieť opustiť.

Hotel Gstaad Palace sa nachádza približne hodinu cesty z bernského letiska. Posadený na kopci, ponúka nádherný pohľad na utešenú prírodu švajčiarskeho turistického regiónu Saanenland. Miestne hory sú majestátne a nádherné, bedlivo strážiace malebné mestečká rozprestierajúce sa v ich okolí. Krásu rázovitej krajiny je možné obdivovať aj z niektorých miestností v hoteli, pravda bezprostrednú blízkosť zasnežených vrchov, žblnkotajúcich potokov, či nekonečných lúk, nič nenahradí.

Švajčiarsky „palác“ ponúka hosťom na prenocovanie 104 vkusne zariadených izieb. Najväčší luxus však nájde návštevník v dokonalom apartmáne Penthouse, vybavenom troma priestrannými spálňami. Nádherné dekorácie v miestnosti boli zvolené tak, aby čo najvernejšie vystihovali podstatu harmónie medzi klasickou „horskou eleganciou“ a sofistikovaným moderným prostredím.

Vybavenie apartmánov „v paláci“ tvorí viacero kvalitných elektronických zariadení, bez ktorých si v podstate už ani nevieme predstaviť „správne fungovanie“ na zemi. Nechýba rádio, či televízia so satelitným vysielaním, ani prehrávač DVD diskov a telefón s vonkajším spojením  Hostí poteší prítomnosť minibaru, bezpečnostného sejfu a fungujúceho modemu, v kúpeľni istotne využijú papuče, župany a sušiče na vlasy. Príjemným bonusom v izbách sú čerstvé kvety a nádoby s chutným, sviežim ovocím. Personál „paláca“ vie zabezpečiť aj antialergické vankúše a fax.    

Hotel ponúka niekoľko príjemných miest pre raňajky, obed, večeru alebo obyčajné posedenie pri chutnom drinku. Exkluzívna reštaurácia Le Grill zasadená do výnimočného prostredia, sprostredkúva návštevníkom pri stoloch neobyčajný kulinársky zážitok. V pekných priestoroch s kapacitou 35 osôb sa servírujú skvelé špeciality medzinárodnej kuchyne. Bar du Grill je ideálnym miestom, kde možno stráviť zaujímavý večer. Trebárs aj vychutnávaním báječných koktejlov, ktoré bleskurýchlo namieša zručný barman. Jedinečný moment kúzelne dotvárajú tóny príjemnej hudby.

Uvoľnenú atmosféru a pravé švajčiarske jedlo môžete očakávať v La Fromagerie. V ďalšom stravovacom zariadení Gildo‘s Ristorante pripravujú s typicky talianskym šarmom tradičné pokrmy stredomorskej kuchyne. Gildo Bocchini a jeho tím si na predkladaných kulinárskych kreáciách dávajú nesmierne záležať. Zrenovovaná reštaurácia Le Grand Restaurant sa zameriava na špeciality rozmanitých národov. „Hladoši“ si ich môžu vychutnať v naozaj elegantnom prostredí.

Presne 120 miest na sedenie ponúka Lobby bar, miesto ideálne pre trávenie chvíľ pri rannej káve, malom obedňajšom snacku, popoludňajšom čaji alebo večernom šampanskom. Ak sa návštevníkovi zbiehajú slinky na grilované špecialitky a chce si ich navyše vychutnať v spoločnosti hrejivých lúčov slnka, len na skok od vnútorného bazéna nájde stravovacie zariadenie Snack and Barbecue. Pre „parketových levov“ a ľudí, ktorí sa neboja odviazať, je pripravené špeciálne miesto s unikátnym dizajnom a jedinečnou atmosférou pripomínajúcou štýl sedemdesiatych rokov. Pod taktovkou skúseného dídžeja Jima LeBlanca sľubuje nočný klub Green and Go vzrušujúci party večer.

V Gstaad Palace nechýbajú ani kvalitne zariadené spoločenské miestnosti, ktoré môžu byť využívané jednak na súkromné večere, ale aj obchodné rokovania a konferencie. Všetkým zúčastneným je k dispozícii bezdrôtové internetové spojenie, dokonalý priestorový zvuk a špičkové osvetlenie. Hotel myslí aj na potreby najmenších, skúsený tím pracovníkov má pre nich pripravený zaujímavý program. Deti sa môžu hrať v špeciálnej miestnosti, prípadne vonku na ihrisku.

V luxusnom alpskom „paláci“ sa nachádza taktiež dobre vybavené bizniscentrum, kúpele zamerané na rozmanité relaxačné a liečebné procedúry, vyhrievaný vnútorný bazén s jacuzzi a 2 sauny. Čo sa týka športových zariadení, hostia môžu hrať squash alebo cez leto tenis, na jednom zo štyroch hotelových kurtov. V blízkosti Gstaad Palace sa rozprestiera aj osemnásťjamkové golfové ihrisko. Podmienky pre vykonávanie rozmanitých rekreačných činností sú v oblasti priaznivé. Návštevníci majú možnosť zalietať si v balóne, strieľať na asfaltové holuby, prevádzať alpskú turistiku alebo relaxovať rybárčením. K obľúbeným aktivitám miestnych i hostí patrí aj jazda na koni, rafting, paragliding, lyžovanie a horské bicyklovanie. Zo spomínaných činností sa každý môže venovať tomu, čo má rád a na čo má práve chuť.

Marcel Letko                                                 Photos: Gstaad Palace Press

www.palace.ch