Autentické príbehy, nadčasové témy

Plány na Veľkú noc? Vybehnite za zážitkami

- Reklama -

Veľkonočné sviatky sú o chvíľu tu a s nimi aj zopár tipov, kam vyraziť a užiť si zážitkový pobyt s Amazing Places. Užite si predĺžený sviatočný víkend a načerpajte energiu.

Knížecí cesta

Ak hľadáte pre veľkonočný únik z mesta niečo mimoriadne, vyberte sa na Kniežaciu cestu. V tesnej blízkosti národného parku, a len pár desiatok metrov od Lipenskej priehrady, ležia historické budovy schwarzenberskej lesnej správy. Objekt, pôvodne postavený v polovici 18. storočia, bol v roku 2014 starostlivo zrekonštruovaný. V piatich budovách sú vám k dispozícii rôzne veľké apartmány s unikátnou atmosférou. Pokiaľ by ste sem chceli vyraziť aj s deťmi, máte na výber z niekoľkých viaclôžkových apartmánov. Apartmány sú plne vybavené všetkými potrebnými spotrebičmi, nič vám nebude chýbať ani v kuchynke. Je tu i wellness s krásnymi výhľadmi do šumavskej prírody. V ponuke je fínska-infra-parná sauna, whirlpool, masáže či horúce kúpele. Na dosah tu budete mať parádne cyklotrasy.

Chalupa s přívlastkem

Hľadáte ideálne miesto, kde stráviť Veľkú noc s celou rodinou aj s malými deťmi? Sever ČR je skvelý na turistiku aj jazdu na bicykloch. Tie si môžete pohodlne odložiť vo veľkej stodole, kde je miesto pre auto a stolný tenis. Objekt bol pred nedávnom zrekonštruovaný a zmodernizovaný, napriek tomu sa majiteľom podarilo zachovať historický ráz pôvodnej stavby z roku 1922. Chalupa je plne vybavená tak, aby vám na ideálny pobyt nič nechýbalo. Terasa s príjemným vonkajším posedením a výhľadom do záhrady. Nájdete tu aj veľkú miestnosť s krbom, manželským lôžkom a jednou samostatne stojacou posteľou. Ďalšie dve izby sú umiestnené na poschodí. Ich súčasťou sú samostatné kúpeľne so sprchou a toaletou, na prízemí je potom veľká kúpeľňa s vaňou. Zmestíte sa sem s 11 hosťami.

Base Camp Medvědín

Tri moderné glampingové domčeky nájdete na kraji kempu, nad tečúcou riekou Labe. Z jednej strany Bielej Labe, z druhej budete mať lesy Krkonošského národného parku. Dokonalá idylka v prírode. Špindl vám poskytne dostatok priestoru pre aktívnu dovolenku. Chcete sa prejsť na elektrickom kolese, vyšliapnuť si kopec alebo sa previesť na zips line? Všetko je možné. Oddych vo fínskej saune bude skvelým ukončením dňa. Relaxovať budete s výhľadmi na lesy a len pár krokov od tečúcej rieky. Jeden glampingový domček je tak akurát veľký pre 4 osoby, takže vyraziť môžete s celou rodinou.

Nebo nad Štiavnicou

Toto miesto stelesňuje poslanie Beaty Holtanovej uchovávať pôvodný ráz tohto kúzelného miesta nad Banskou Štiavnicou pre ďalšie generácie. Na členitom pozemku vás čakajú opravené, až 200 rokov staré chalupy, ktorým vdýchla nový život a vy sa budete cítiť ako v nebi. Konkrétne v ZELENEJ (chalúpke), ktorá je voľná aj na tieto veľkonočné sviatky. Majitelia ju nazývajú “sanatóriom”. Útulnou ju robí dômyselná súhra detailov. Okrem svojej typickej štiavnickej autenticity je pre ňu príznačný výnimočný výhľad z terasy. Spolu s priestrannou záhradou je to priam terapeutické miesto, z ktorého nemáte potrebu nikam odchádzať.

Lemon Resort Spa 

Aj tu na vás čakajú idylické prírodné panorámy. Spojenie jazera a hory, kde večer budete pozorovať slnko zapadajúce za horský obzor a ráno vás prebudí jeho mäkké svetlo odrážajúce sa od vodnej hladiny. A medzitým len relax v krásnom prostredí. A pokiaľ sa vám práve nebude chcieť vytiahnuť päty z hotela, tak je vám k dispozícii vonkajší bazén a hotelová wellness a SPA zóna. Svoje zmysly potom potešíte aj v miestnej reštaurácii LEMON s modernou kuchyňou. Pre hotelových hostí je k dispozícii skvelé zázemie pre vodné radovánky – zvezte sa napríklad na elektrickom katamaráne alebo na motorovom člne alebo si vyjdite sólo na paddle boardu či kajaku. Využite dobre vybavené posilňovne, squashový kurt alebo si zaplávajte v bazéne. Najmenší určite ocenia aj herničku.

Exclusive Aparthotel Marina 

Sviatky si môžete užiť aj vo víre mesta. Už ste niekedy boli vo Vroclave? V rámci Poľska je to “must see” mesto. Rozkladá na dvanástich ostrovoch prepojených nad stovkou mostov a lávok. Keď sa k tomu pridá monumentálna gotická architektúra, lode na Odre a bohatá kultúrna mozaika, porovnanie s Benátkami nie je veľkým zveličením. Krásne, historické, ale aj moderné a svieže mesto. Vďaka výbornej polohe hotela sa za 10-15 min príjemnou prechádzkou dostanete na rozprávkové vroclavské námestie alebo historický a skvostný “Ostrow Tumski”, ktorý je kolískou mesta. Hotel je baby friendly, takže deti určite vezmite so sebou. A užite si skvelý program – prieskum historického mesta, dobré jedlo, kaviarničky a oddych.

Zdroj: AMAZING PLACES

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -