Autentické príbehy, nadčasové témy

Pólo a Jaeger-LeCoultre opäť spolu

0

Už tretí rok po sebe zorganizoval švajčiarsky výrobca prestížnych hodiniek Jaeger-LeCoultre charitatívny turnaj v póle. Na akcii sa zúčastnilo takmer 300 prominentných hostí. Ham Polo Club z Richmondu mal tú česť usporiadať ju v – netradične intenzívne – slnkom zaliatom Londýne.

Udalosti dominovali exhibičné vystúpenia najlepších hráčov póla na svete a aukcia organizovaná dvoma charitatívnymi organizáciami – „Ideas del Sur“ a „Maggie’s centres“. Producent luxusných hodiniek teda opäť ukázal, že pojem charita mu nie je cudzí.

Prvým exhibičným zápasom bol „súboj“ žien – ambasádoriek značky Jaeger-LeCoultreClare Milford Haven a Lie Salvo. Rovnako ako na ruke superhráča póla Adolfa Cambiasa, nechýbali ani im chronografy Jaeger-LeCoultre.

Na neskoršej aukcii, ktorá mala za cieľ pomôcť vyzbieranými peniazmi argentínskej i britskej charite pre znevýhodnené deti a centrám pomoci pre ľudí postihnutých rakovinou, sa predali mnohé hodinárske kúsky od Jaeger-LeCoultre, ale napríklad aj výlet helikoptérou či pólo pony zo stajne Adolfa Cambiasa.

Svojou účasťou poctili turnaj  Jaeger-LeCoultre také osobnosti, ako princezná Beatrice, Dave Clark, Yasmin Le Bon, Amber Le bon, Pipa Middleton, Astrid Harbord, Henry Conway, Olivia Inge, Marissa Montgomery, Elizabeth Von Guttman, Alexia Niedzielski či Veronica Echegui. Na rukách viacerých z nich sa pritom leskli práve šperky a hodinky Jaeger-LeCoultre.

Spoločnosť Jaeger-LeCoultre je v spojení s polom už od roku 1931, keď vyvinula prvé hodinky pre hráčov pola. Narodilo sa Reverso.

V roku 2006 oslavovali hodinky Reverso 75. výročie a pri tejto príležitosti predstavila švajčiarska firma Jaeger-LeCoultre novú kolekciu pod názvom Reverso Squadra. Tá odvtedy žnie jeden úspech za druhým, a to tak medzi profesionálmi, ako aj medzi „bežnými“ fanúšikmi tejto značky.

NIPOS                            

Photos: Jaeger-LeCoultre Press, Vanessa Taylor

www.jaeger-lecoutre.com