Autentické príbehy, nadčasové témy

Ponorte sa s kamerou Sony GW55 za letnými dobrodružstvami

0

K letu neodmysliteľne patrí kúpanie sa vo vode. Prečo si teda nezobrať do vody aj kameru a nezachytiť vtipné momenty priamo z vody? S kamerou HDR-GW55 z dielne Sony to nie je žiadny problém. Potopiť sa s ňou môžete do hĺbky 5 metrov a pohodlne natočiť napríklad koralové útesy. Navyše to nie je žiadna padavka, GW55ka zvládne aj nárazy a bez problémov vydrží pád z výšky približne jedného metra. Nič teda nestojí v ceste za akčnými zábermi pod vodou.


Stvorená pre aktívnu dovolenku

Sony HDR-GW55 je ako stvorená na zachytenie spomienok z dovoleniek. Či sa s ňou ponoríte pod vodu, alebo len nechcete, aby vám niekto na kúpalisku ošpliechal kameru, vždy oceníte jej vode odolnosť. Navyše je odolná aj proti vnikaniu prachu, takže problémy nepôsobí ani prašné prostredie. Vďaka snímaču Exmor R CMOS je možné snímať kvalitné videozáznamy vo formáte Full HD 50p aj pri slabom osvetlení. Objektív série G s 10 násobným optickým a 17 násobným rozšíreným priblížením poskytuje aj širokouhlé zábery s ohniskovou vzdialenosťou 29,8 mm. Funkcia Pixel Super Resolution pri záberoch s vysokou mierou priblíženia zabezpečuje čistý, ostrý a detailný obraz. GW55ka tiež sníma fotografie a to až do rozlíšenia 20,4 Megapixlov. Tie sa vynímajú na 7,5 centimetrovom dotykovom LCD displeji, ktorý sa vyklápa a tak zabezpečuje potrebnú variabilitu. Stačí sa len ponoriť a vychutnávať možnosti, ktoré GW55ka poskytuje.


Za každých okolností

Kamera Sony GW55 obsahuje množstvo funkcii a technológii, ktoré uľahčujú jej používanie aj úplným začiatočníkom. Ak neviete nastaviť kameru sami, spraví to za vás. Inteligentný automatický režim iAUTO rozpozná až 99 typov scén a podľa toho vykoná najvhodnejšie nastavenia. K ostrým videám dopomáha aj optická stabilizácia obrazu SteadyShot s aktívnym režimom Active Mode. Bez ohľadu na to, či máte maximálne priblíženie, alebo sa prechádzate, videozáznam bude dokonale ostrý. K dispozícii je aj špeciálny režim pre snímanie pod vodou, takže videozáznamy nasnímané pod vodou vyzerajú realisticky a majú prirodzenejšie farby. Prvýkrát je použitý panoramatický režim Intelligent Sweep Panorama, ktorý umožňuje snímať širokouhlé scenérie, ale aj samospúšť pre vlastné autoportréty. Užitočný je tiež režim detekcie tváre a pohybu, ktorý dokáže počas otáčania prirodzene nasnímať aj osoby či objekty v pohybe bez rozmazania. GW55ka nesklame za žiadnych okolností. Vo vode, či na súši, v pokoji, alebo v pohybe, pri pádoch i v prachu – vždy je pripravená snímať čo najlepšie videá.

Nová vodotesná kamera Sony HDR-GW55VE bude na slovenskom trhu dostupná od júna 2012.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk