Autentické príbehy, nadčasové témy

Slnečné okuliare Yoko Ono sú späť

0

Porsche Design je známym tvorcom funkčného, nadčasového a čistého dizajnu. Už od založenia tejto značky v roku 1972 vytvára nespočetné množstvo produktov, ktoré sa skutočne stali „klasikou“.

Významným míľnikom v portfóliu Porsche Design sú športové slnečné okuliare. Tie táto dizajnérska firma nedávno predstavila v novej línii obnovený model okuliarov s označením P 8479. Vyrobené sú zo skutočne prestížneho materiálu – beta-titánu, ktorý sa používa pri výrobe vesmírnych technológií. Zabezpečujú ochranu očí na najvyššej úrovni, flexibilitu, trvanlivosť a samozrejme exkluzívny dizajn.

Vyhotovené sú v športovom retro štýle 80. rokov minulého storočia v štýle, ktorý bol typický pre slávnu Yoko Ono. Prvý raz sa na jej očiach objavili na tlačovej konferencii v roku 1979. Časom sa pre ňu stali tak charakteristickými, že formálne označenie P 8479 nahradilo jednoducho „okuliare Yoko Ono“. Yoko v nich bola odfotená okrem iného aj na obálke prestížneho časopisu Rolling Stone či magazínu New York.

Porsche design so zaujímavým „optickým“ kúskom na trh prichádza v predvianočnom čase, ak teda neviete, čo blízkej duši pod stromček položíte, tieto okuliare sú vhodnou voľbou.

Porsche Design je luxusnou značkou, ktorá sa zameriava na produkty inšpirované technikou a technológiou. Vznikla v roku 1972, založil ju  Ferdinand Alexander Porsche. Odvtedy sa Porsche Design vyznačuje čistým, nadčasovým a funkčným dizajnom. Portfólio značky zahŕňa doplnky pre pánov, elektroniku, kolekcie parfumov. Všetky výrobky sa navrhujú v Porsche Design Studio v Zell am See v susednom Rakúsku.

Jakub Steiner                                      Photos: Porsche Desing Press

www.porsche-design.com