Autentické príbehy, nadčasové témy

Sony BRAVIA KD-84X9005: detailný obraz na štvrtú

0

Najväčšou prednosťou televízora Sony BRAVIA KD-84X9005 je obrovská 84-palcová LCD obrazovka v Ultra High rozlíšení 4K. Obraz s najmenšími detailmi si tak vychutnáte na viac než dvojmetrovej uhlopriečke! To však nie je ale zďaleka všetko. Dokonalý obraz zaistí Procesor 4K X-Reality PRO, ktorý vylepšuje kvalitu obrazu bez ohľadu na pôvod sledovaného záznamu. Realistický priestorový zvuk zabezpečuje systém až 10 reproduktorov a vylepšená technológia spracovania signálu. Nechýba ani WiFi rozhranie pre pripojenie k internetovému obsahu a sociálnym sieťam. S týmto televízorom v obývačke máte kino priamo u vás doma.


Gigantická obrazovka

Pamätáte si okamih, keď ste prvýkrát v živote videli film vo vysokom rozlíšení? Rozlíšenie 4k prináša úplne nový zážitok. Na obrazovke s uhlopriečkou 214 cm / 84-palcov uvidíte všetko, zobrazuje totiž viac ako 8 miliónov pixelov. Televízor Sony 4k UHD využíva 3840 x 2160 obrazových bodov, čo predstavuje štvornásobne väčšie rozlíšenie oproti televízoru Full HD. Veľká 84-palcová obrazovka s hustotou 52 ppi (pixlov na palec) a 60-stupňovým zorným uhlom ponúka realistický a čistý obraz s najjemnejšími detailmi, a to aj v prípade sledovania televízora z menšej vzdialenosti. Optimalizovaná technológia na spracovanie obrazu 4K X-Reality PRO dokáže konvertovať do vyššieho 4K rozlíšenia obsah z rôznych zdrojov, či už sledujete internetové videá, digitálne HD vysielanie, alebo záznam z Blu-ray diskov.


Realistický obraz vďaka procesoru „4K X-Reality PRO“

Sledujete film na Blu-ray disku či videozáznam z internetu? Technológia X-Reality PRO zaistí ostrý kvalitný obraz za každých okolností. Jedná sa o obrazový procesor pre super vysoké rozlíšenie, ktoré používa špeciálnu 4K databázu a algoritmus pre spracovanie obrazu. Táto pokročilá optimalizácia vylepší obraz z akéhokoľvek zdroja. Ľahko si poradí rôznymi druhmi formátu, ktoré skonvertuje na rozlíšenie 4k. Nemá problém s prepočítaním HD signálu, internetovými videami v malom rozlíšení, digitálnym HD vysielaním, záznamom z Blu-ray disku. Výsledkom je kvalitný obraz plný jemných detailov a živých farieb.


Zvuk, ktorý vás doslova obklopí

Od tichého šepotu po ohlušujúcu explóziu. Dokonalý zvuk nielen začujete, ale i pocítite! Zvukovú kvalitu zabezpečuje unikátna technológia spracovania signálu „Clear Phase“ a systém 10 reproduktorov „Live Speaker“ umiestnených po bokoch televízora. Výkonný reproduktorový systém je adekvátne prispôsobený veľkoformátovej obrazovke, zabezpečuje tak prvotriedny zvuk s pozične smerovanými tónmi. Technológia „S-Force Front Surround 3D“ vytvorí virtuálne 5.1-kanálové zvukové pole, diváka tak doslova obklopí zvuk pripomínajúci atmosféru kinosály.


Domáca zábava vo veľkom štýle

Televízor BRAVIA KD-84X9005 má v sebe to najlepšie zo Sony, vďaka čomu je aj mimoriadne zábavným spoločníkom v domácnosti. O prístup na internet sa postará zabudované Wi-Fi rozhranie, takže môžete prehľadávať stránky, alebo uskutočňovať video hovory s blízkymi v nadživotnej veľkosti. Stlačením jedného tlačidla získate prístup k sieťovým službám a aplikáciám z portálu „Sony Enterntainmnet Network“. K dispozícii je tiež internetová videopožičovňa Topfun, v jarných mesiacoch 2013 pribudnú prvé remasterové Blu-ray disky pre 4k. Prvé 4k vysielanie bude dostupné v auguste 2013, avšak zatiaľ len na území USA.  Veľmi praktická je aj funkcia synchronizácie s tabletom alebo smartfónom Sony pomocou jediného dotyku. Nepotrebujete žiadne ďalšie nastavenia. Prezeranie fotografií tak bude hračkou. Navyše uvidíte fotografie v novom svetle, keďže sa vám zobrazí každý jeden pixel.

Filmový zážitok ako z kina, zábavu z internetu a neuveriteľne kvalitné zobrazenie – to všetko má televízor Sony BRAVIA KD-84X9005 vo svojej DNA.

Televízor Sony BRAVIA KD-84X9005 je dostupný na slovenskom trhu za cenu 24 999 EUR.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk